Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Venemaad ähvardavad elektrivarustuse probleemid

Kümneid Venemaa piirkondi ähvardab sügisel ja talvel elektrienergia nappus, ennustas reedel riigi energiamonopoli RAO EES juht Anatoli Tšubais.
"Riik on astumas eriti tõsisesse ja dramaatilisse ajajärku, mil kümnetes regioonides napib elektri tootmisvõimsusi. Kas see põhjustab riigis ulatuslikke avariisid või ei - loodan, et mitte," vahendasid välisagentuurid Tšubaise sõnu ajakirjanikele.

"Kas see põhjustab sügisel-talvel ulatuslikke piiranguid elektritarbimises - tõenäoliselt jah," ütles Tšubais. "Kas nende tõttu ei pruugi paljudel juhtudel olla võimalik taastatud ettevõtete liitumine elektrivõrguga - paraku on see minu arust vältimatu," rääkis Tšubais.

Tšubaisi sõnul ei ole süüdistada muud kui energeetikasektori reformide venimist. Tema sõnul on reformimisel kaotatud üle kahe aasta, ning ka loodetud ligi kahe triljoni rubla (920 miljardi krooni) suurused investeeringud elektritootmise reformimiseks ei saa tuleval talvel Venemaa energeetikasektorit kuidagi aidata.

Eelmisel aastal oli Venemaal viimaste aastakümnete külmim talv, kui õhutemperatuurid püsisid paljudes piirkondades pikalt 30 külmakraadi ringis, koormates tugevalt elektrivõrke. Ajakirjanduses sai palju vastukaja ka eelmisel aastal Moskva ühistranspordi peatumiseni viinud alajaama põleng, mille eest president Putin Tšubaist tugevalt kritiseeris.

Toimetaja: Ott Ummelas

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: