Pevkur vahetab Nebokati erakonna peasekretäri kohalt välja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1484311113000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Äsja Reformierakonna esimeheks valitud Hanno Pevkur vahetab erakonna peasekretäri Reimo Nebokati lähinädalatel välja uue inimese vastu. Koos Nebokatiga lahkub ka piirkondade arendusdivisjoni juht Kalev Lillo.

Pevkur ütles pärast pikale veninud erakonna juhatuse koosolekut, et ta tegi juhatusele ettepaneku Reimo Nebokatiga erakorraliselt töösuhe lõpetada 1. veebruarist.

"Arutelu oli väga pikk ja kirglik, aga kuna me juba Reimoga ühisele arusaamisele olime jõudnud, et see on erakonna huvides, et tema peasekretärina ei jätka, siis lõpuks erakonna juhatus selle mandaadi ka andis," lausus Pevkur.

Pevkur: erakonna esimees ja peasekretär peavad omavahel hästi läbi saama

"Me arutasime viimase nelja päeva jooksul Reimoga päris palju erakonna tulevikku ja seda, kas ta saaks jätkata peasekretärina või mitte. Eks neid põhjuseid ole erinevaid, aga see peamine on see, et erakonna esimees peavad väga hästi läbi saama selleks, et erakonna juhtimine hästi toimiks," põhjendas Pevkur.

Pevkuri sõnul olid neil Nebokatiga erakonna peakontori juhtimisest erinevad nägemused. Nebokati otsus lahkuda tekkis Pevkuri sõnul ühisele arusaamale jõudmise tulemusena.

Nebokatiga lahkub ka Kalev Lillo

Pevkur rääkis, et Nebokati palvel arutati ka Kalev Lillo küsimust. "Siin meil ühine arusaam oli, et kui peasekretär liigub ära, siis ka piirkondade divisjoni juht, ehk Kalev Lillo, liigub koos temaga erakonna peakontorist välja."

Rohkem kaadrimuudatusi Pevkur peakontoris teha ei kavatse. Ettepaneku uue peasekretäri kohta teeb Pevkur juhatusele kahe nädala jooksul.

Nebokati ja Lillo tulevikku erakonnas näeb Pevkur eelkõige oma piirkonna arengusse panustajatena.

Nebokat sai Reformierakonna peasekretäriks mullu jaanuaris. Nebokat pälvis viimati laiemat tähelepanu oktoobri keskel, kui reageeris erakonna nimel Siim Kallase kriitilisele intervjuule, öeldes, et Kallas on kibestunud, et ei saanud presidendiks: "Ütleme siis nii, nagu asjad on - see oleks olnud võimalik vaid Edgar Savisaare juhitava Keskerakonnaga koostöös. Savisaarega oleme koostöö välistanud 2007. aastast. Pronksiöödel tegi tema oma valiku ja see ei olnud Eesti-meelne. Aga ometigi ihaldab pidevalt keegi seda sõprust Kremli-meelsuse esindajaga. Nimetades seda seejuures rahulolematuseks erakonna juhtimisega."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: