Kalev Lillost saab Igor Gräzini assistent

{{1535710080000 | amCalendar}}
Foto: Tairo Lutter/Eesti Meedia/SCANPIX

Septembris Euroopa Parlamendi liikmeks asuva Igor Gräzini assistendiks saab Reformierakonna rahastamisskandaaliga seotud Kalev Lillo.

Igor Gräzin on Euroopa Parlamendist lahkunud Reformierakonna esimehe Kaja Kallase asendusliige. Lillo asub assistendina tööle Tallinnas.

Gräzin ütles ERR-ile, et ta vajas inimest, kes hakkaks teda Eestis aitama. "Ning Lillo on minu silmis Eesti sisepoliitika tundjana absoluutselt parim mees," lisas Gräzin.

Ta lisas, et Lillo tunneb Eesti omavalitsusjuhte ning tema üheks ülesandeks saab Kesk- ja Lõuna-Eesti kohaliku elu taaselustamine ja haldusreformi tagajärgedega tegelemine.

Lillo rahastamiskandaaliga seotuse kohta ütles Gräzin, et prokuratuur kasutas asja uurimisel nii seaduslikke kui ebaseaduslikke vahendeid. "Otsiti süüdlast, kuid teda ei leitud. Nüüd on nii, et Lillo on üks kontrollituma taustaga inimesi Eestis," märkis Gräzin.

Lillo ütles Postimehele, et ettepanek tuli Gräzinilt. Töö sisuks on tema sõnul aidata korraldada europarlamendiliikme tööd, aga oma ülesannete täpsemat sisu ta veel kirjeldada ei osanud. Ka ei teadnud Lillo oma tulevast palganumbrit, sest leping ei ole veel sõlmitud. 

Endine riigikogu liige Lillo oli segatud Silver Meikari väidetest tulenevalt puhkenud Reformierakonna rahastamisskandaali. Meikar väitis, et Kalev Lillo andis talle ümbrikus raha, mille ta annetas 2009. ja 2010. aastal Reformierakonnale.

Lillo lükkas Meikari väited tagasi, öeldes, et ei ole Meikarile raha andnud. Riigiprokuratuur alustas 2012. aasta kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi tunnustel, mis näeb ette vastutuse erakonna majandustegevusele ja varale kehtestatud piirangute rikkumise eest.

Kuna kahtlustus kinnitust ei leidnud, siis uurimine lõpetati.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: