Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tervishoiusektori esindajad allkirjastasid kollektiivlepingu

Arstid.
Arstid. Autor/allikas: ERR

Teisipäeval allkirjastasid tervishoiusektori esindajad kollektiivleppe, mis tagab sektori töötajate palgatõusu tagasiulatuvalt 1. aprillist.

Uued töötasu alammäärad, mis jõustuvad tagasiulatuvalt käesoleva aasta 1.aprillist, on arstidel 10,53, õdedel 6,03 ja hooldajatel 3,70 eurot tunnis, teatas arstide liit.

"Kollektiivlepingu allkirjastamisega on tervishoius tagatud töörahu ja streik jääb ära," ütlesid tervishoiutöötajate organisatsioonide juhid Lembi Aug, Iivi Luik ja Anneli Kannus.

Töötajate esindajatena kirjutasid lepingule alla Eesti Arstide Liit, Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit ja Eesti Õdede Liit ning tööandjatena Eesti Haiglate Liit, Eesti Kiirabi Liit ja Eesti Perearstide Selts.

Eelmise aasta alguses alanud läbirääkimistel ja riikliku lepitaja juures läbitud lepitusmenetluses lepingu sõlmimiseni ei jõutud. Pooled ei olnud nõus sellele alla kirjutama enne, kui valitsus suurendab tervishoiu rahastamist ja loob selleks jätkusuutliku mudeli.

Eelmisel nädalal otsustas valitsus, et riigieelarvest hakatakse mittetöötavate pensionäride eest tasuma ravikindlustusmaksu, mis toob edaspidi igal aastal tervishoidu täiendava summa. Lisaraha kasutatakse eelkõige ravijärjekordade lühendamiseks.

Kollektiivlepinguga lepiti kokku eriarstiabi ambulatoorse töö standardid, et patsiente saaks vastu võtta mõistliku tempoga, mis tagab kvaliteetse ravi ja hoiab arste ning õdesid ülekoormuse eest.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: