Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Moskva tegi teatavaks vastusammud diplomaatilises tülis USA-ga

Venemaa välisministeerium teatas reedel, et USA peab oma Venemaal tegutsevate diplomaatiliste töötajate arvu langetama 455 inimeseni.

Üleliigsed USA diplomaatilised töötajad peavad Venemaalt lahkuma hiljemalt 1. septembriks, vahendas Reuters.

Samuti kinnitas Moskva, et võtab enda kontrolli alla ühe suvilakompleksi ja laoruumi, mida seni on kasutanud USA suursaatkond.

Tegemist on Moskva vastusammuga diplomaatilises tülis, mis on seotud Barack Obama administratsiooni poolt eelmise aasta detsembris kehtestatud sanktsioonipaketiga, millega
karistati Venemaad USA valimistesse sekkumise ning USA diplomaatide väidetava ahistamise eest.

USA eelmise presidendi Barack Obama administratsioon määras 2016. aasta detsembris Venemaale mitu sanktsiooni.

Ühendriigid saatsid välja 35 Vene diplomaati koos perekondadega ning ühtlasi keelati ka juurdepääs Venemaa New Yorgi alalise esinduse ja Washingtoni saatkonna maamajadele.
Tookord, vahetult enne Donald Trumpi administratsiooni ametisse asumist, otsustas Moskva vastulöögist loobuda.

Hiljem on aga Moskva üha rohkem hakanud nõudma nende sanktsioonide tühistamist ning kui seda pole juhtunud, on hakatud üha rohkem rääkima vastusammudest.

Samuti väärib äramärkimist see, et Moskva teatas vastusammudest pärast seda, kui USA senat kiitis neljapäeval ülekaaluka häälteenamusega heaks uued sanktsioonid Venemaa, Iraani ja Põhja-Korea vastu.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: