Kolmikpiiripunkt veel avalikuks turismiatraktsiooniks ei saa ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Idapiiri tähistamine Eesti Vabariigi piiripostidega on lõpuni jõudnud. Valmis on ka kolmikpunkt, kus kohtuvad Eesti, Läti ja Venemaa piir, kuid millal võiks sellest avalik turismiatraktsioon saada, pole veel selge.

Kahe aasta eest, kui pandi paika piiripost number üks, kus kohtuvad Eesti, Läti ja Vene piir, räägiti sellest, et kolmikpunktist võiks saada kohalik turismiatraktsioon, kuhu toob tee ja kuhu näitavad suunaviidad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kui vaadata nüüd mujal maailma, siis kindlasti see kolmikpiiripunkt oleks üks unikaalne atraktsioon, sest kui tihti sa ikka saad käia kolme riigi piiri peal ja näha kõiki poste korraga. Kindlasti kõik, mis aitab elavdada seda turismielu ja piirkonda siin, siis üks atraktsioon juurde oleks suurepärane," rääkis Võrumaa turismikoordinaator Kadri Moppel.

Hetkel on kolmikpunktis näha üksnes Eesti Vabariigi piiriposte. Kolmikpunkti nii-öelda avalikuks ja ametlikuks muutmist on seni takistanud kaks peamist asjaolu, millest olulisem on ratifitseerimata piirileping Eesti ja Venemaa vahel.

"Tegemist on ju kolme riigi piiri kokkupuutepunktiga, mis tähendab seda, et ka see lahendus tuleb vastu võtta ikkagi kolme riigi vastavate ametkondade ühiste arutelude käigus," selgitas Eesti piiriesindaja Eesti-Venemaa piiril Aimar Köss.

Teine põhjus on aga selles, et idapiir on alles väljaehitamise järgus, mistõttu pole seda piirkonda võimalik ka nii hästi jälgida, kui oleks enamate inimeste jälgimiseks vajalik. Eriti seetõttu, et probleeme on juba praegugi.

"Ega me ei saa öelda, et ei ole olnud muresid. Jah, me tunnistame, et inimestel on huvi kolmikpunkti vastu ja sinna sõidetakse, aga ega me ei saa ka pahaks panna seda, see on täitsa mõistlik, et inimesed avastavad Eestimaad," ütles PPA Lõuna prefektuuri piirivalvebüroo juht Tamar Tamm.

Tema sõnul on probleem on selles, et omapäi piiri avastajad ei anna oma plaanidest piirivalvekordonisse teada, mistõttu tuleb piirivalvel teha tühisõite piirile.

"Meie patrullid sõitsid sinna välja, kuna me ei teadnud, kes sinna läheb. Meie jaoks on sinnakanti sõitja potentsiaalne seos piiriületajaga, me püüame olla valvel ja me tahame teada kõiki, kes sinna lähevad," selgitas Tamm.

Uudishimutsejatele paneb piirivalve lihtsalt südamele, et enda tulekust peaks andma teada kohalikku piirivalvekordonisse, et vältida sekeldusi.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: