Rohelised käivitaksid Tallinnas kodanikupalga pilootprojekti

{{1502173560000 | amCalendar}}

Erakond Eestimaa Rohelised avalikustas teisipäeval oma programmi kohalikeks valimisteks, mis näeb pealinnas ette kodanikupalga pilootprojekti ja avalike asutuste üleminekut taastuvenergiale.

"Programm keskendub peaasjalikult sellele, kuidas muuta linna elukeskkond võimalikult mõnusaks, hubaseks, turvaliseks. Võtmeküsimus on seda teha nii, et see oleks jätkusuutlik," rääkis erakonna juht Züleyxa Izmailova.

Izmailova ja roheliste nägemuses peaks Tallinn minema üle täielikult taastuvenergiale. Programm näheb ette kogu linna elu- ja ärihoonete taastuvenergia tootmispotentsiaali kaardistamist, päikesepaneelide kasutamist.

Samuti soovib partei, et linn oleks sõna otses mõttes rohkem roheline, et linna ühest otsast teise saaks minna läbi rohealade.

Transpordis lubab erakond arendada autojagamisteenuse reaalseks alternatiiviks auto omamisele ja võimaldada parkimissoodustust lamellrehvidega autodele. Pikas perspektiivis lubavad rohelised luua starteegia bensiini- ja diiselmootoritega autodest vaba linna saavutamiseks.

Tallinna televisiooni rohelised kinni ei paneks. Nemad on seadnud eesmärgiks muuta TTV kvaliteetseks ja informatiivseks kohalikku elu kajastavaks kaasaegseks kanaliks, mille tegemisse oleks kaasatud kohalikud noored.

Kodanikupalga pilootprogramm

Sarnaselt Soomele ning Hollandile tahavad Eestimaa rohelised kehtestada kodanikupalga pilootprogrammi Tallinnas.

Kodanikupalga pilootprogramm hõlmaks tuhandet inimest, kelle registreeritud elukohaks on Tallinn. Osalejad lubab partei valida loterii teel.

Kodanikupalga suurus oleks 400 eurot maksuvabalt kuus. Pilootprogrammi kestvuseks on planeeritud neli aastat. Programmi eelarve oleks 4,8 miljonit eurot aastas.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: