Fotod: Tallinn avalikustas Vana-Kalamaja tänava tulevase ilme ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1507626900000 | amCalendar}}

Tallinna linnavalitsus avalikustab teisipäeva õhtul Vana-Kalamaja tänavaruumi ideekonkursi võidutöö, milleks osutus "Kasvulava".

Vana-Kalamaja tänavaruumi arhitektuurivõistlusel otsiti Kalamaja asumit läbivale tänavale uut ratta- ja jalakäijasõbralikumat lahendust. Lisaks oodati võistlustöödelt ettepanekuid Kalamaja keskväljaku ja Balti jaama lähirongide paviljoni ette kavandatava jaamaväljaku kujundusele.

Linna peaarhitekt-ameti juhataja asetäitja ning žürii liige Endrik Mänd ütles "Aktuaalsele kaamerale," et võistluse võitjaks osutus töö nimega "Kasvulava", mille autoriks on arhitektuuribüroo Kavakava OÜ (Siiri Vallner, Indrek Peil, Kristel Niisuke). Ehitus võib alata kahe aasta pärast.

"See oli töö, mis oskas kõige paremini vastata kolmele ülesandele: kõrgetasemeline arhitektuurne linnaruumiline disainilahendus, toimiv liikluskeskkond, kohaliku piirkonna miljöö tabamine," rääkis Mänd.

Žürii tõstis võidutöö puhul esile ühtlast inimmõõdulist ja miljöötundlikku kujundust.

"Huvitav lahendus on pakutud Kotzebue väljakule, mis istutatavate puude, kogukonnamaja ja linnamööbli lisamisega saab konkreetsema kuju ning pakub mitmesuguseid tegevusvõimalusi kogukonnale ja koolirahvale," iseloomustas linna pressiteenistus võidutööd.

Lisaks näeb võidutöö ette Jaama platsi loomist Balti jaama reisijate paviljoni ette kioskite asemele. See toob esile nii ajaloolise jaamahoone kui panoraamvaate Toompeale. Toompuiesteest hakkab projekti realiseerimisel üle saama otse väljakult maa pealt.

Siiri Vallner arhitektuuribüroost Kavakava ütles, et kõige olulisem, mis ees seisab, on saada teada, mida kohalikud inimesed nende tööst arvavad.

"Kogu meie töö eeldab seda, et inimeste osa saab olema väga suur. Nii tänava loojatena kui ka kasutajatena."

21. septembril lõppenud konkursile laekus kaheksa ideekavandit, mille seast žürii valis välja viis paremini sobivat lahendust [vaata fotogaleriist].

Teise preemia pälvis võistlustöö märgusõnaga „Elutuba“ (autor: Kuu OÜ; Joel Kopli) ja kolmanda preemia võidutöö märgusõnaga „Minu näoga tänav“ (autor: Apex Arhitektuuribüroo OÜ; Liisi Vähi). Lisaks tunnustati ergutuspreemiaga ideekavandeid „Düünid“ ja „Kajakas“.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: