Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rakvere lihakombinaadi töötajad pöördusid riikliku lepitaja poole

Rakvere Lihatööstuse tapamaja.
Rakvere Lihatööstuse tapamaja. Autor/allikas: SCANPIX/TAIRO LUTTER/POSTIMEES

Tööseisakuga tööandjalt kõrgemat töötasu nõudnud HKScan kontserni kuuluva Rakvere lihatööstuse tapamaja töötajad pöördusid töötüli lahendamiseks riikliku lepitaja poole.

"Esmajärjekorras sooviksingi rääkida tööandja esindajaga, kohtuda eraldi tööandja ja töövõtjate esindajatega, saaks teada kummagi osapoole seisukohad ja seejärel pakuksin välja omapoolsed ettepanekud konfliktist välja saamiseks. Senine kogemus on näidanud, et poolteist kuni kolm kuud võtab protsess aega, et ei tundu olema ületamatu," ütles riiklik lepitaja Meelis Virkebau.

"Tundub, et töövõtjate pool on end seadustega kurssi viinud, et kuidas see protsess peaks edasi minema, nii et mul on selle üle ainult hea meel," ütles Virkebau, kelle sõnul pöördusid töötajad tema poole seetõttu, et nad ei saa praeguses ajaetapis tööandjaga kokkuleppele.

"Mul on ajakirjanduse põhjal jäänud mulje, et osapooltel on olnud liiga vähe kohtumisi. Võiksin kindlamalt rääkida, kui mul on ka tööandja poolne seisukoht olemas," ütles Virkebau.

Rakvere lihatööstuse tapamaja 64-st töötajast 27 korraldasid tööseisaku, millega nõuti kõrgemat töötasu. Tööseisaku tõttu vallandati kolm töötajat.

HKScan Estonia OÜ juhatuse esimehe Anne Mere sõnul oli tööseisak ebaseaduslik, sest seaduse kohaselt oleksid töötajad pidanud sellest ettevõttele, kohalikule omavalitsusele ja riiklikule lepitajale kirjalikult vähemalt kaks nädalat ette teatama.

Ettevõtte teatel töötas tapamaja teisipäeval ja kolmapäeval osalise koormusega ning tööseisak teiste osakondade tööd oluliselt ei seganud.

HKScan Estonia on toiduainetööstuse ettevõte, mis kuulub HKScan kontserni. HKScan on Põhjamaade lihatootja, mis toodab ja turustab sea-, veise, linnu- ja lambaliha, töödeldud liha ning valmistoite.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: