Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Terras: Euroopa Liidu kaitseplaneerimine peab lähtuma NATO standarditest

NATO lipp.
NATO lipp. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras osales teisipäeval ja kolmapäeval Brüsselis Euroopa Liidu sõjalise komitee kohtumisel, kus arutati Euroopa Liidu sõjalise koostööga seotud küsimusi.

Muuhulgas olid kõne all Euroopa Liidu globaalstrateegia rakendamiskava elluviimine, Euroopa Liidu sõjalised- ning väljaõppemissioonid ja koostöö NATO-ga.

Kindral Terrase sõnul on oluline, et Eesti on Euroopa Liidu nõukogu eesistumise raames suutnud väga olulisel määral edasi viia liikmesriikide vahelise alalise ja struktureeritud kaitsekoostöö initsiatiivi, mille eesmärgiks on paremini toimiv ja efektiivsem Euroopa kaitse.

"Euroopa Liidu eesistujana oleme pingutanud, et anda hoogu mitmetele olulistele kaitsealastele ettevõtmistele. Loodame, et enne aasta lõppu saame riigipeadelt ja valitsusjuhtidelt toetava otsuse, et kaitsekoostööd Euroopa Liidu riikide vahel veelgi tihendada," ütles kindral Terras.

Kaitseväe juhataja hinnangul on jätkuvalt oluline püüelda Euroopa Liidu ja NATO vahelises koostöös selge ning dubleerimist välistava toimimismudeli poole. Euroopa Liidu kaitseplaneerimine peab lähtuma NATO standarditest.

Euroopa Liidu kaitsevägede juhatajad said ka ülevaate sõjalistest missioonidest Vahemerel, Aafrika looderannikul, Malis, Somaalias ja Kesk-Aafrika Vabariigis.
Sõjaline komitee valis kinnisel istungil oma järgmiseks esimeheks Itaalia kaitseväe juhataja kindral Claudio Graziano, kes asub sõjalist komiteed juhtima 2018. aasta novembris.

Euroopa Liidu sõjaline komitee on kõrgeim sõjaline juhtorgan Euroopa Liidus, kuhu kuuluvad kõigi liikmesriikide kaitseväe juhatajad. Sõjalist komiteed juhib 2015. aasta novembrist Kreeka kindral Mikhail Kostarakos.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: