Rukkikasvatajad jäid tänavuse saagiga rahule ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kuigi saagikoristus algas ka rukkipõldudel tänavu tavalisest hiljem, siis saak sai sellegipoolest korralik. Tartus Eesti rahva muuseumis (ERM) lõigati lahti esimene miljonist rukkikasvatajate poolt vabariigile sünnipäevaks kingitud juubelileibadest.

Vastupidiselt näiteks oakasvatajatele, kellele aasta oli erakordselt raske, võivad rukkikasvatajad tänavuse saagiga rahule jääda, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Vaieldamatult kõige suuremas hädas olid need, kes kasvatasid uba ja hernest, seal jäi tõesti väga suur osa sellest, mis oli kevadel põllule külvatud, koristamata. Hernest jäi vast umbes pool pinnast koristamata, oast lausa 70 protsenti. Aga rukis saadi üldjoontes kätte ja saak oli tegelikult rukkipõldudel väga hea," kinnitas Eesti põllumajandus-kaubanduskoja juht Roomet Sõrmus.

"Kuigi tavaliselt alustame rukkilõikust juuli lõpus, siis tänavu alustasime 4. septembril ja aktsioonipõllul, mis oli 180 hektarit, alustasime lõikust 6. septembril, mis on täielik utoopia, sest juuli ja august oli rukis täiesti toores. Nii et meil ei olnud võimalust koristada. Aga me saime üldiselt väga hea saagi - meie keskmine saak 550 hektarilt oli 7,6 tonni hektarilt," rääkis rukkikuningas Hans Kruusamägi.

Sel suvel lubasid rukkikasvatajad, et vabariigi sünnipäevaks küpsetatakse sajalt Eestimaa rukkipõllult saadud saagist miljon rukkileiba. Tegelikult osales aktsioonis rukkipõlde isegi 134 ja ka rukkileibu saab jahvatatud jahust enamgi küpsetada.

Esimene vabariigi juubelileib lõigati lõikuspeol ka lahti.

"See oli väga hea leib ja väga hea maitsega. See meenutas väga meie endi valmistatud leiba," ütles Kruusamägi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: