Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Prantsuse sõdurid õppisid eestlastega inglise keelt ja kohalikku maastikku

Foto: Ardi Hallismaa

Prantsuse sõdurid lõpetavad teenistuse Tapal ja lähevad edasi Leetu. Kaitseminister Jüri Luik ja kaitseväe juhataja kindral Riho Terras andsid NATO lahingugrupis teenivale 300 sõdurile üle rahvusvahelises sõjalises operatsioonis osalenu medalid.

Reedel said aprillis teenistust alustanud Prantsuse sõdurid NATO missioonil osalemise eest medalid kaitseministrilt ja kaitseväe juhatajalt, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Prantslaste jaoks oli teenistus Eestis uudne - nii maastiku kui ka suhtlemise poolest.

"Nad õppisid inglise keelt eestlastega ja, nagu ma ütlesin, maastikku, mis pole kuigi omane Prantsusmaale," selgitas Prantsuse kontingendi ülem kolonel Olivier Wache.

Prantsuse allüksuse koha võtab üle Taani allüksus.

NATO missioon kestab veel aasta. Praegu pole allianss otsustanud, mis juhtub seejärel.

Kaitseminister Jüri Luige sõnul tulevad prantslased võib-olla ka tagasi.

"Ei ole kahtlust, et selline riik leitakse, sest NATO-s on väga palju riike, kes sooviksid selles olulises tegevuses osaleda. Tegelikult on täiesti võimalik, et prantslased naasevad 2019. aastal," ütles Luik.

1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Veiko-Vello Palm ütles, et Prantsuse allüksuse väljavahetavad taanlased ei too kaasa tanke, kuid toovad samasugused soomukid, millega on relvastatud Scoutspataljon.

"Taanlased ei too tanke, aga jalaväe lahingumasinad on neil täpselt samasugused kui meil ehk CV90-35," ütles Palm.

Prantsuse allüksus sõidab rongiga Eestist edasi Leetu, kus nad jätkavad teenistust. Enne seda ootab sõdureid jõulupuhkus kodumaal.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: