Kreml tunnustas Vene-USA koostööd terrorismivastases võitluses

{{1513610160000 | amCalendar}}
Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov.
Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Kreml tunnustas esmaspäeval USA ja Venemaa julgeolekuteenistuste "eeskujulikku koostööd" seoses Luure Keskagentuuri (CIA) abiga terrorirünnaku ärahoidmisel Peterburi Kaasani katedraalile.

Kremli kõneisik Dmitri Peskov tõi esmaspäeval CIA abi näiteks kahe riigi julgeolekuteenistuste "eeskujulikust koostööst" võitluses terrorismiga.

Venemaa president Vladimir Putin tänas USA presidenti Donald Trumpi USA Luure Keskagentuuri (CIA) abi eest, millega nurjati terrorirünnak Peterburile, teatas Kreml pühapäeval.

"Venemaa president tänas oma Ameerika ametivenda info eest, mille edastas CIA ja mis aitas tuvastada, leida ja kinni pidada grupp terroriste, kes valmistusid korraldama plahvatusi Peterburis Kaasani katedraalis ja mujal linna rahvarohketes kohtades," teatas Kremli pressiteenistus.

Putin palus Trumpil edastada tema tänusõnad CIA juhile ja USA luureametite agentidele, kes kõnealuse info kogusid, lisas teenistus.

Putin kinnitas ka Trumpile, et kui "Vene eriteenistused saavad mis tahes infot terroriohust Ühendriikide ja selle kodanike vastu, siis nad kindlasti ja viivitamatult edastavad selle oma Ameerika ametivendadele läbi partnerkanalite, nagu seda on varem alati tehtud", lisati teates.

FSB teatas reedel, et pidas kinni seitsmeliikmelise grupi, kes kavatsesid enesetapurünnakus "tappa kodanikke" Peterburi rahvarohketes kohtades.

Politsei konfiskeeris "suurel hulgal lõhkeainet, mida kasutati isetehtud lõhkekehade valmistamiseks, automaate, laskemoona ja äärmuslikku kirjandust", teatas FSB tollal.

Võitlejad mõtlesid korraldada linnas 16. detsembril enesetapurünnaku.

FSB juht Aleksandr Bortnikov ütles teisipäeval, et Vene julgeolekujõud on valvel islamiäärmuslike võitlejate võimalikuks naasmiseks Süüriast enne järgmise aasta presidendivalimisi ja jalgpalli MM-i.

USA president ülistas Venemaal terrorirünnaku ära hoidnud CIA vihjet

USA president Donald Trump ülistas esmaspäeval Luure Keskagentuuri (CIA) vihjet kavandatava terrorirünnaku kohta Venemaal, millega "päästeti tuhandeid inimesi".

Trumpi sõnul on juhtunu ühtlasi hea näide selle kohta, mida võib saavutada, kui Washington ja Moskva koostööd teevad.

"Ohvrid oleks võinud küündida tuhandeteni," ütles president.

"Nad said need terroristid kätte enne, kui midagi juhtus, ja enne, kui inimelusid kaotati. See on väge hea ja just niimoodi see peabki töötama," ütles Trump.

Venemaal hukkus tulevahetuses julgeolekujõududega viis mässulist

Edela-Venemaal hukkus tulevahetuses julgeolekujõududega viis mässulist, kes olid vandunud truudust äärmusrühmitusele ISIS, teatas riiklik terroritõrjekomitee esmaspäeval.

Tulevahetus toimus Karatšai-Tšerkessia vabariigis.

Sündmuskohal konfiskeeriti vintpüsse, laskemoona ja isetehtud lõhkekehi, ütlesid võimud.

Arvatakse, et hukkunute seas on üks mässuliste liidreid, lisasid nad.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: