Jeemenis Adenis hukkus relvakokkupõrgetes 15 inimest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kokkupõrked Jeemenis Adenis.
Kokkupõrked Jeemenis Adenis. Autor/allikas: Saleh al-Obeidi/AFP/Scanpix

Jeemeni sadamalinnas Adenis puhkesid pühapäeval uued lahingud valitsusväelaste ja separatistlike mässuliste vahel, vähemalt 15 inimest sai surma, ütlesid meedia ja anonüümsust palunud ametnikud.

Allikad neljast Adenist asuvast haiglast ütlesid, et surmasaanute seas on kolm tsiviilisikut. Üks allikas ütles varem, et 20 sõdurit sai haavata.

Tulevahetus kostus Adeni Khor Maksari linnajaost, kust see levis teistesse linnajagudesse, ütles uudisteagentuuri Associated Press ajakirjanik.

Pealtnägijate sõnul asusid elanikud linnajagudest põgenema. Koolid ja ülikoolid suleti ning õpilastele anti korraldus püsida kodus. Lisaks suleti Adeni peamine lennujaam ja tühistati kõik lennud linna ja sealt välja.

Associated Pressi andmeil hõivasid separatistid valitsuse peakorteri.

Jeemeni president Abedrabbo Mansour Hadi saatis sõdurid Adeni tänavatele ajal, mil linnas toimuvad meeleavaldused lahkulöömiseks huthide kontrolli all olevast Põhja-Jeemenist.

Meeleavaldusi juhib Adeni endine kuberner Aidarous al-Zubaidi, keda toetavad Araabia Ühendemiraadid. Viimase rahastatud ja relvastatud üksus, mida tuntakse nimega Julgeolekuvöö, on see, mis Hadi üksuste vastu Adenis pühapäeval sõdib.

Huthi šiiamässulised vallutasid Jeemeni pealinna Sanaa 2014. aasta septembris, mille järel on valitsusvägede keskuseks olnud Aden Jeemeni lõunaosas.

Jeemeni president andis oma üksustele Adenis käsu peatada tulistamine

Jeemeni president Abedrabbo Mansour Hadi andis pühapäeval oma üksustele korralduse viivitamatult lõpetada tulistamine Adeni linnas, kus pühapäeval puhkesid valitsusvägede ja separatistide relvakokkupõrked.

Korraldus anti kommünikees, mille peaminister Ahmed bin Dagher edastas valitsusvägede komandöridele Adenis.

"Vastavalt korraldusele, mille andis Jeemeni relvajõudude ülem president Hadi pärast kõnelusi araabia koalitsiooniga..., peate te andma sõjaüksustele käsu peatada tulistamine viivitamatult," öeldi uudisteagentuurini AFP jõudnud kommünikees.

Dokumendis anti valitsusvägedele korraldus "naasta baasidesse" ning lisati, et kõik pühapäeval Adenis vallutatud kohad tuleb tingimusteta tagastada.

Allikas: AP-AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: