Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Riigihalduse minister kehtestas Rail Balticu maakonnaplaneeringud

Rail Baltic.
Rail Baltic. Autor/allikas: ERR

Riigihalduse minister Jaak Aab kehtestas Harjumaa, Raplamaa ja Pärnumaa maakonnaplaneeringud, mille eesmärk on leida sobivaim asukoht Rail Balticu raudteetrassi koridoridele.

Aab selgitas, et kehtestatud on kõik kolm valitsuse algatatud maakonnaplaneeringut, millega kavandatakse Rail Balticu raudteeliini.

Ministeeriumi kinnitusel kaasati planeeringuprotsessi kõik kohalikud omavalitsused ja inimesed, kelle kinnistuid trassikoridor puudutas. Samuti kuulati ministeeriumi teatel protsessi käigus ära kõik esitatud arvamused, sealhulgas erinevate vabaühenduste omad, ning võimalusel neid arvestati.

Kokku toimus maakonnaplaneeringute koostamise ajal kolmes maakonnas 86 avalikku arutelu, millest võttis osa 4214 osalejat.

Planeering on aluseks raudtee projekteerimisele. Raudteemaa ulatus ja Eesti Vabariigile omandatava maa täpne vajadus määratakse ehitusprojektiga.

Kuni planeeringu elluviimiseni saab trassikoridori jäävaid maaüksusi edasi kasutada nende senise sihtotstarbe järgi ning senist maakasutust planeering koheselt ei kitsenda.

Rail Baltic on rahvusvaheline raudteeühendus, mis ühendab Eesti riigi Kesk- ja Lääne-Euroopa ning naaberriikidega, olles TEN-T põhivõrgustiku Põhjamere-Läänemere transpordikoridori osa.

1435 mm rööpmelaiusega kaherajaline elektrifitseeritud raudtee on kavandatud marsruudil Tallinn-Pärnu-Riia-Kaunas-Leedu/Poola piir.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: