Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Briti julgeolekukabinet arutab Vene eksluuraja mürgitamise juurdlust

Briti valitsuse julgeolekuministrid korraldavad erakorralise kohtumise, et arutada juurdlust seoses Suurbritannia kasuks luuranud venelase mürgitamisega Inglismaal.

Siseminister Amber Ruddi eesistumisel toimuval kohtumisel tulevad kõne alla viimased politsei- ja luureraportid Salisbury'st, kus on käimas uurimine sõjaväe osalusel.

Politsei otsib juhtlõngu, mis aitaksid lahendada salapärast rünnakut endise Vene sõjaväeluuraja Sergei Skripali ja tema tütre Julia vastu.

Ohvrid leiti teadvusetult Salisburys Avoni jõe kaldal asuvalt pingilt. Mõlemad on endiselt kriitilises seisundis haiglas. Võimude andmeil rünnati neid haruldase närvimürgiga.

Politsei otsib tõendeid Skripali poja matmispaigast ja Skripali kodust. Läbi on otsitud ka piirkonnas asuvad restoran ja kõrts.

Reedel palus politsei sõjaväe appi mürgitamist uurima.

Muu hulgas aitavad sõjaväelased eemaldada autosid ja muid objekte mürgitamise paigast.

"Sõjaväe abi jätkub uurimise jooksul vajadust mööda," ütles politsei esindaja ja lisas, et kaasatakse 108 sõjaväelast, kelle hulgas on mereväelasi ja keemiarelvaeksperte.

Kaitseminister Gavin Williamson seletas, et relvajõududel on uurimise tarvis õigete oskustega inimesi.

Politseinik Nick Bailey, kes esimesena sündmuspaigale saabus ja samuti haiglasse toimetati, on nüüd juba suuteline rääkima. Arstiabi on ühtekokku antud 21 inimesele.

Ajaleht Times kirjutas reedel, et politsei uurib muu hulgas, kas Skripali tütar võis läinud nädalal Moskvast Suurbritanniasse saabudes närvimürgi enesele teadmata "kingina" kaasa tuua.

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: