Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Briti ja Eesti kaitseminister ei avaldanud veel vastumeetmeid Venemaale

Briti kaitseminister Gavin Williamson ja Eesti kaitseminister Jüri Luik
Briti kaitseminister Gavin Williamson ja Eesti kaitseminister Jüri Luik Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Kaitseminister Jüri Luik ja Eestit külastav Ühendkuningriigi kaitseminister Gavin Williamson ei soostunud ühisel pressikonverentsil veel avaldama vastumeetmeid Venemaa suhtes peale Suurbritannia kasuks luuranud venelase mürgitamist Salisburys.

Williamson ütles, et on sügavalt liigutav näha liitlase toetust rasketes olukordades — kõige kiiremad ja resoluutsemad on toetuses olnud riigid, kel on Ühendkuningriigiga tugev kaitsekoostöö, sealhulgas Eesti, kus Williamson pühapäeval ja esmaspäeval viibib.

Williamson rõhutas korduvalt, et Venemaa presidendi Vladimir Putini eesmärk on lüüa lõhe Ühendkuningriigi ja tema liitlaste vahele, kuid Eesti ja paljud teised riigid on näidanud, et seda pole võimalik teha. See on kaotus Putinile, et ta pole suutnud laiali lüüa üht muljetavaldavamaid ühendusi maailma ajaloos, märkis Briti kaitseminister. "Maailma kannatus president Putini ja tema tegevuse suhtes on üsna õrnaks kulunud," lisas ta.

Williamson ütles, et ei soovi minna Ühendkuningriigi järgmiste sammude osas detailidesse, vaid jätab selle peaminister Theresa May teatada.

Ka kaitseminister Luik ütles, et Eesti on andnud Ühendkuningriigile väga tugeva poliitilise toetuse, aga edasiste meetmete üle toimub alles otsustamine, millest antakse teada mõne päeva jooksul.

"Kui me räägime sellest, mida Venemaa võtab tõsiselt ja mida mitte, siis ma nõustun, et nad võtavad tõsiselt demokraatliku kogukonna üksmeelt. Igal juhul peame me valima õige tööriista, et seda näidata," lausus Luik.

Toimetaja: Anette Parksepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: