Salisbury restoranist ja pubist leiti Skripalid mürgitanud närvigaasi jälgi
Jälgi närvigaasist, millega mürgitati Salisburys Vene luuraja Sergei Skripal ja ta tütar Julia, leiti kahest toidukohast.
BBC teatas, et jälgi närvimürgist leiti restoranist Zizzi ja pubist Mill.
Inglismaa peaarst Sally Davies ütles, et kõik, kes eelmisel pühapäeval Salisburys pärast kella 13.30 kumbaki kohta külastasid, peaksid ettevaatusabinõuna endale kuuluvad esemed ära pesema. Ta kinnitas samas, et võimalik oht on madal.
"Oht avalikkusele püsib madal ja ma olen kindel, et ükski neist klientidest või töötajatest ei kannata," ütles ta.
Samas hõlmab soovitus igaks juhuks oma asjad ära pesta kuni 500 inimest.
Briti politsei teatas kolmapäeva õhtul, et tundmatu aine, millega Sergei Skripal ja tema tütar Julia pühapäeval Salisburys kokku puutusid, oli närvigaas, ja neid üritati tappa.
Sergei ja Julia Skripal leiti kaks tundi pärast Zizzis einestamist pargipingilt, kus nad olid kokku kukkunud. Mõlemad on haiglas kriitilises seisundis.
Politsei hinnangul ei ole keegi teine, kes samal ajal restoranis viibis, ohus. Samuti ei ole viiteid sellele, et kellelgi, kes samal ajal restoranis einestas, oleks närvimürgiga mingit pistmist olnud.
Restoran on praegu ümbritsetud suure sirmiga ning uurimine selles jätkub.
Kokku uuritakse seoses juhtunuga Wiltshire'i linnas mitut paika. Lisaks Zizzile ja Milli pubile uuritakse pinki, millelt paar leiti, Sergei Skripali kodu. Lisaks käivad tööd surnuaial, kuhu on maetud Skripali naine ja poeg.
Briti politseid aitavad juurdluse raames ka armee eksperdid.
Uurimisega on seotud üle 250 terrorismivastase üksuse politseiniku. Siiani on kogutud kokku 200 tõendit ning leitud üle 240 pealtnägija.
Haiglas on raskes seisus ka politseinik Nick Bailey, kes sündmuskohal käis.
Skripal mõisteti Venemaal 2006. aastal Suurbritannia heaks luuramises 13 aastaks vangi, kuid vabastati USA-Vene spioonivahetuse käigus 2010. aastal. Seejärel sai ta Suurbritannias varjupaiga ja tal on Salisburys elukoht.
Skripal tunnistas 2004. aastal pärast vahistamist Moskvas, et Briti eriteenistused värbasid ta 1995. aastal ja ta jagas neile informatsiooni Venemaa agentide kohta Euroopas, teenides oma teenuste eest üle 100 000 dollari.
Skripal töötas kuni erruminekuni 1999. aastal Vene sõjaväeluureteenistuse (GRU) heaks. Seejärel töötas ta 2003. aastani Vene välisministeeriumis ja suundus sealt ärimaailma. Samuti töötas ta õppejõuna.
Toimetaja: Merili Nael, Laur Viirand