Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Euroopa Komisjon kaitses Junckeri kabinetiülema vastuolulist edutamist

Jean-Claude Juncker ja Martin Selmayr.
Jean-Claude Juncker ja Martin Selmayr. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Euroopa Komisjon kaitses pühapäeval president Jean-Claude Junckeri endise kabinetiülema Martin Selmayri edutamist Komisjoni peasekretäriks, rõhutades, et see leidis aset "täielikus kooskõlas" kehtivate reeglitega.

Selmayri edutamine on tekitanud ägedaid vaidlusi ning Euroopa Parlament algatas uurimise, hoiatades, et see juhtum võib suurendada euroskeptilisust kogu kontinendil. (Pikemalt kirjutas ERR-i uudisteportaal sellest protsessist 8. märtsil).

Euroopa Komisjon kinnitas, et Selmayri edutamise küsimuses oli kõigi eurvolinike toetus.

"Otsus langetati volinike kolleegiumis ühehäälselt, täielikus kooskõlas personalireeglite ja Komisjoni protseduurireeglitega," ütles EK kirjalikus vastuses europarlamendisaadikute esitatud 134 küsimusele.

Kriitikute sõnul leidis 21. veebruaril aset Junckeri endise personalijuhi, 47-aastase Selmayri üheaegne kahekordne edutamine.

Eurovolinike kohtumisel edutati Selmayr kõigepealt Euroopa Komisjoni peasekretäri esimeseks asetäitjaks ning vaid mõni minut hiljem peasekretäriks, kui seni sellel ametikohal olnud Alexander Italianer teatas ootamatult oma tagasiastumisest.

Euroopa Komisjon kinnitas, et Juncker oli teadnud Italianeri plaanidest amet maha panna juba 2015. aastal ning oli rääkinud sellest ka Selmayrile.

Komisjon tõrjus samas väiteid, et Juncker ja Selmayr kavandasid selle plaani eelmise aasta novembris, et sakslane peasekretäriks saaks.

Juncker rõhutas reedel, et Selmayr ei astu tagasi ning parteiallikate sõnul olevat ta ähvardanud ise ameti maha panna, kui Selmayr lahkuma sunnitakse.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: