Tartu vald soovib tselluloositehase eriplaneeringu lõpetamist

{{1522125960000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Tartu valla volikogu ühines Tartu linna märtsi algul tehtud avaldusega puidurafineerimistehase eriplaneeringu asjus.

Peale Tartu linna ja Tartu valla ei ole teised Tartumaa omavalitsused tselluloositehast puudutava riigi eriplaneeringu asjus ametlikku seisukohta võtnud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Neljapäeval toimub aga Tartumaa omavalitsuste liidu üldkoosolek, kus loodetakse kaheksa omavalitsuse ühine seisukoht saavutada.

Tartu vallavanema Jarno Lauri hinnangul peaks valitsus eriplaneeringu praegusel kujul lõpetama ja kaaluma ka teisi asukohti peale Emajõe ümbruse.

Vallavolikogu sedastab otsuses Tartu lähikonda tehase rajamist kavandava eriplaneeringu elluviimise võimatust ning soovib planeeringu koostamise menetluse lõpetamist, kirjutab Tartu Postimees.

Vallavolikogu viitab otsust põhjendades Euroopa kohaliku omavalitsuse hartale, mille järgi kohalik omavalitsus tähendab kohalike võimuorganite õigust ja võimet seaduse piires ja kohalike elanike huvides korraldada ja juhtida valdavat osa nende vastutusalasse kuuluvast ühiskonnaelust.

Dokumenti on lisatud viide kohaliku omavalitsuse korralduse seadusele, mille järgi kohalik omavalitsus on põhiseaduses sätestatud omavalitsusüksuse – valla või linna – demokraatlikult moodustatud võimuorganite õigus, võime ja kohustus seaduste alusel iseseisvalt korraldada ja juhtida kohalikku elu, lähtudes valla- või linnaelanike õigustatud vajadustest ja huvidest ning arvestades valla või linna arengu iseärasusi.

 

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: