USA kaubandusamet alustas uurimist Facebooki andmelekke osas

Facebooki juht Mark Zuckerberg.
Facebooki juht Mark Zuckerberg. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

USA föderaalne kaubandusamet (FTC) on alustanud uurimist kümnete miljonite Facebooki kasutajate isikuandmete väärtarvitamise osas.

Ametiisikute sõnul on uurimise peaeesmärk tarbija privaatsuse tagamine, teatas FTC esmaspäeval. Kavas on uurida, kas Facebooki andmekogumispraktika on kahjustanud ettevõtte teenuseid kasutanud inimesi.

Facebookil tuleb vastata ka küsimustele teadete kohta, et ettevõte on aastaid kogunud kontaktide nimesid, telefoninumbreid, kõnepikkusi ja teavet tekstisõnumite kohta. Facebooki sõnul on andmeid kasutatud teenuse parandamiseks, kuid ei ole täpsustanud, milleks konkreetselt andmeid kasutati või milleks neid vajati.

Uurimise taustal on Facebooki raputanud lekkeskandaal. Hiljuti ilmnes, et andmeanalüüsifirma Cambridge Analytica kaudu jõudsid valedesse kätesse 50 miljoni kasutaja andmeid.

Briti andmekaitseamet ICO on öelnud, et taotleb kohtult ligipääsu Cambridge Analytica serveritele.

Facebook on vabandanud ja lubanud juhtunu osas põhjalikku uurimist.

"Kogu ettevõte on sügavalt nördinud, et meid tüssati. Me oleme jõuliselt pühendunud oma kasutajate teabe kaitsele ja astume mis tahes samme, et seda tagada," lubas ettevõte.

Euroopa Parlament on kutsunud Facebooki juhi Mark Zuckerbergi seadusandjate küsimustele vastama.

USA meedia väidetel varastas Donald Trumpi 2016. aasta kampaaniameeskonna palgatud Cambridge Analytica kasutajaprofiilidelt andmeid, et luua tarkvara valijate valikute prognoosimiseks ja mõjutamiseks.

Cambridge Analytica peatas teisipäeval skandaaliga seoses tegevjuhi Alexander Nixi ametivolitused. Ettevõtte avalduse kohaselt kõrvaldatakse Nix ametist, kuni on läbi viidud põhjalik ja sõltumatu uurimine.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: