Mihkelson: enam ei peaks keegi kahtlema USA panuses meie julgeolekusse

Foto: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ütles, et kui mõni aeg tagasi kaheldi, kui tõsiselt USA soovib panustada Balti regiooni julgeolekusse, siis pärast Balti riikide presidentide kohtumist USA presidendi Donald Trumpiga ei tohiks selles enam kellelgi kahtlusi olla.

Mihkelson ütles ERR-i raadiouudistele, et Trumpi ja Balti riikide presidentide pressikonverentsil räägitu oli ootuspärane.

"Kogu kohtumise üks kõige olulisemaid sõnumeid, mida oodati ja mida pressikonverentsil nii Trump kui ka Balti riigipead kinnitasid, oli meie suhete kõigekülgne kindlus. Kui mõni aeg tagasi kahtlasemalt mõeldi, kui tõsiselt USA ikkagi on panustamas näiteks Eesti või kogu Balti regiooni julgeoleku tagamisse, siis arvan, et tänase kohtumise järgselt ei peaks kellelgi kahtlusi olema. Trump on oma sõnad selgelt välja öelnud - Ameerika Ühendriigid olid, on ja jäävad Balti riikide oluliseks liitlaseks," kommenteeris Mihkelson.

Konkreetset vastust õhutõrjesüsteemi võimaliku paigutamise kohta Balti riikidesse Trump ei andnud. Mihkelsoni sõnul polnud pressikonverents ka see koht, kus detailset vastust sellisele küsimusele eeldaks.

"Meie president andis sellele hea seletuse - sel teemal räägitakse erinevatel tasanditel juba mõnda aega. Usun, et lahendused, mis puudutavad Eesti julgeoleku kindlustamist või ka NATO ja heidutuse tõstmist meie regioonis, sealhulgas USA osalusel, puudutagu see ka õhukaitsega seonduvaid teemasid, on kõik kenas arengujärgus," rääkis Mihkelson.

"Ka Eesti inimestel vabariigi aastapäeval kaitsejõudude paraadi jälgides oli võimalik näha Patriot süsteemi meil siin Eestis. Nii et oleme väga olulisi samme edasi liikunud ka selles vallas. Uun, et tänane kohtumine Washingtonis andis ka sellele täiendava tõuke," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: