Holsmer: ma ei ole ärganud hommikuti ja mõelnud, et tahan ministriks saada ({{commentsTotal}})

Remo Holsmer
Remo Holsmer Autor/allikas: ERR/Martin Dremljuga

Poliitikast lahkuv Reformierakonna riigikogu saadik Remo Holsmer ütles intervjuus ERR-ile, et ta ei ole erakonnas teadlikult töötanud selle nimel, et ühel hetkel ministriks saada. Mõte erasektorisse minemisest on tal enda sõnul peas olnud juba mõnda aega.

Miks otsustasite minna tööle erasektorisse?

See pakkumine mulle kandideerida Cramo juhatuse liikmeks tehti paar-kolm kuud tagasi. See tundus huvitav väljakutse. Ettevõte on väga hästi hakkama saanud ja seal otsiti uut juhatuse liiget. Ma olen olnud riigikogu liige seitse aastat. Ma arvasin, et see on õige aeg muutuse tegemiseks.

See mõte on siis mõnda aega peas olnud, et poliitikast lahkuda?

On jah.

Mis põhjusel need mõtted tekkima hakkasid? Mis tekitas sellise meeleolu, et enam ei jaksa või et tahaks muutust?

Selles suhtes ei ole mingit draamat või intriigi seal taga. Nagu ma ütlesin, ma olen seitse aastat riigikogu liige olnud, töötanud, näinud vaeva, oma valijate eest seisnud. Mingil hetkel lihtsalt tundub, et tahaks teha midagi muud ja mulle see aeg jõudis kätte.

Mida ütlete oma valijatele pärast sellist otsust?

Valijatele ütlen tänan. Kõik, kes mind Kristiines, Haaberstis ja Põhja-Tallinnas on kahtedel valimistel toetanud ja riigikokku valinud, ma usun, et ma olen nende eest seisnud ja nüüd on lihtsalt olukord, kus ma lähen teisele tööle. Ma arvan, et liikumine tööjõuturul on igati normaalne nähtus, ei midagi erakorralist.

Kuidas vaatate tagasi sellele ajale, kui olite poliitikas aktiivne? Mida peate enda suuremateks saavutusteks?

Kui ma olin rahanduskomisjoni esimees, siis kindlasti üks olulisemaid seadusi oli iga aastane riigieelarve, mille juhtivmenetleja ma olin. Kui üks koosseis tagasi minna, kui ma juhtisin käibemaksudeklaratsioonide elektrooniliseks muutmise eelnõud, mis oli väga mahukas ja suur reform kogumaks makse paremini kokku ja muutmaks Eesti maksukeskkonda ausamaks. See eelnõu kindlasti võttis väga palju energiat. Ja ühe korra isegi president saatis selle riigikogule tagasi arutamiseks. Lõpuks sai sellest väga oluline muudatus ja väga suur hunnik miljoneid eurosid laekub tänu sellele muudatusele rohkem.

Kas te ministriks saada ei ole tahtnud kunagi?

Ma ei ole poliitikas mingite ametikohtade järgi käinud. Need asjad, mida ma olen teinud, neid ma olen teinud hingega ja parimate teadmiste järgi. Ma pole ärganud üles hommikuti ja mõelnud, et ma tahan üheks või teiseks ministriks saada. Poliitikas on ka väga palju juhuslikkust ja selline kinnisidee ei viiks kuhugi edasi.

Kas poliitikasse tagasitulek on ka võimalik?

Ma ikkagi keskendun ettevõtte arendamisele ja seda, mida kunagine tulevik toob, ei oska ma praegu küll öelda. Aga ametlikult alates 7. maist on suure, riigipoliitikaga minu jaoks joon vahel.

Kas Reformierakonnast lahkute samuti?

Ei. Reformierakonna liikmeks ma jään.

Milliseks hindate praegu Reformierakonna seisu, kui juhtimise on üle võtnud Kaja Kallas?

Ma arvan, et seis on väga hea. Valimisteks valmistumine käib, uute ideede välja käimine käimine käib, programmilised arutelud käivad. Meie sisetervis on oluliselt parem kui mõnda aega tagasi.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: