Lumi: uus poliitiline jõud peaks pakkuma värskust

Ott Lumi
Ott Lumi Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Poliitikavaatleja Ott Lumi arvab, et uuel poliitilisel jõul on mõtet, kui ta pakub värskust. Värskus on Lumi sõnul järgmiste valimiste võtmeteema.

Lumi ütles ERR-i raadiouudistele, et erakonna tegemisel on vaja kolme asja - ideoloogiat, tuumikut ja organisatsiooni.

"Kõige olulisem on see tuumik, kes need inimesed on, kes seda asja teevad. Kas neil on olemas piisav nägemus, kuidas erakonda üles ehitada," sõnas Lumi.

Lumi sõnul on uuel liikumisel kindlasti potentsiaal olemas. Lumi sõnul paistab seal olevat inimesi, kes on oma karjääris juba üht-teist saavutanud ja kes ei ole poliitbroilerid.

Lumi sõnul ei olegi oluline, kas ennast määratletakse parem- või vasakpoolsena, inimesed otsivad lihtsalt värskust. "See on ka olemasolevate parteide põhiküsimus järgmises kampaanias, kuidas demonstreerida värskust," lausus Lumi.

"Värskus on järgmiste valimiste võtmeküsimus ja see poliitiline liikumine, mis võib-olla sünnib, võib seda kindlasti pakkuda," sõnas Lumi.

Lumi lisas veel, et uuele jõule tuleks kasuks ka teravast vastandumisest hoidumine. "Olukorras, kus need vanad niinimetatud kartellierakonnad mängivad sellist poliitilist ping-pongi ja vastavad suhteliselt kunstlikult. Võib-olla sellist vastandumist ei olegi mõistlik pakkuda," ütles Lumi.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: