Kristina Kallas: meie sõnumid pole keerulised, kuid inimesi tuleb veenda

Eesti 200 liider Kristina Kallas
Eesti 200 liider Kristina Kallas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Uue poliitilise liikumise "Eesti 200" ühe eestvedaja, Tartu Ülikooli Narva kolledži direktori Kristina Kallase sõnul on nende peamiseks eesmärgiks teha inimestele selgeks, et on vaja ära teha teatud otsused, mille tagajärjed on nähtavad aastakümnete pärast.

"Tahame, et tänane poliitiline debatt tõuseks teistsugusele tasemele, mitte ei põhineks kahe-kolmesõnalistele loosungitele. Tahame lauale panna suured ja olulised teemad, mis on Eestil vaja ära lahendada ja mitte ainult eelseisva nelja aasta jooksul, vaid 20-50 aasta perspektiiviga. Tundub, et paljudest olulistest asjadest pole hakatud veel rääkimagi," rääkis Kallas ERR-ile.

Ta lisas, et liikumine koosneb valdavalt ekspertidest, kes teadmistepõhiselt tõendavad ära, et mingid otsuseid on vaja ära teha.

"Vaja on veenmisjõudu ja autoriteeti. Täna tuleb öelda, et tuleb teha selliseid ja selliseid otsused, et 25 aasta pärast oleks inimestel hea elada. Tavaline inimene ei pruugi ära tunda, et mida ta näiteks riigireformiga võidab või kaotab. See on suur töö selgitada, kuidas mõni otsus puudutab teda või tema lähedasi," ütles Kristina Kallas.

Liikumise "Eesti 200" manifest näeb muu hulgas ette, et eesti ja vene lapsed õpiksid koos. "Lapsed läheksid ühte koolimajja. Kuidas see õpe seal üles ehitatud on, see on arutelu küsimus, igal kogukonnal on erinevad lahendused. Laste kahte leeri jagamine tekitab probleeme, sealhulgas tööjõuturul. Meie sõnumid pole keerulised, vaja on kauem rääkida," sõnas Kallas.

Kristina Kallase sõnul oleks väga hea, kui erakonnad tuleksid liikumise algatatud aruteludega kaasa, samuti Eesti elanikud. "Kas teeme oma erakonna, sõltub sellest, kuidas inimesed kaasa tulevad, mida näeme loodetavasti suve jooksul, kui avalik diskussioon käima läheb. Siis sügisel saab otsustada."

Kallas ütles, et liikumise taga on ettevõtjaid, juriste, kõrgeid riigiametnikke, omavalitsustegalasi jne. "Ma ei nimetaks ühtegi nime, selle peaks välja ütlema igaüks ise."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: