Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Anvelt: tööandjad jätkaku sisserände töörühma töösse panustamist

Siseminister Andres Anvelt kutsus pöördumises tööandjate esindajatele neid ka edaspidi sisserände töörühma töös osalema, teatas siseministeerium reede õhtul pressiteates.

"Meie seisukoht on, et sisserände töörühmast ei tohiks siiski mitte mingil juhul puududa Tööandjate Keskliidu, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ning Teenusmajanduse Koja esindajad, kes esindavad asjatundlikult ettevõtlusvaldkonna huvisid. Sellest tulenevalt teen teile taas üleskutse töörühma töösse ka edaspidi panustada" kirjutas siseminister oma vastuses tööandjate pöördumisele.

Töörühma seni kompromissettepanekutena esitatud lahendustest leidsid valitsuses toetuse tippspetsialistide väljaarvamine sisserände piirarvu alt ja lühiajalise töötamise kestvuse pikendamine. Mõlemad muudatused jõustuvad praeguse plaani kohaselt juba 1. juulil, seisis pressiteates.

Siseminister märkis, et valitsus on järjepidevalt otsinud tasakaalustatud lahendusi Eesti tööjõuturule spetsialistide kaasamiseks. "Tõsi, me ei ole hõlbustanud odava tööjõu riiki laskmist, vaid oleme asetanud rõhu spetsialistidele. Soodustame kõige suuremat lisandväärtust andvate tippspetsialistide Eestisse kutsumist, sest see annab kõige suurema lisavõimaluse ka Eesti elanike tööhõive suurendamiseks. Sisserände piirarvu alt on välja tõstetud näiteks IT-sektori ja idufirmade töötajad ning nüüd ka tippspetsialistid üldiselt," ütles Anvelt.

Ta rõhutas, et välistööjõu kaasamine on vaid üks tahk tööjõuküsimusest. "Veelgi olulisem on vaadata üle meie enda riigisisesed võimalused. Peame intensiivselt tegelema omamaise tööjõu täiend- ja ümberõppega, soodustama töötajate siirdumist suurema lisandväärtusega või tööjõuvajadusega tegevusaladele ning vähendama töötuse määra kohaliku töövõimelise elanikkonna seas."

Oma kirjas viitasid tööandjad ka ebaseadusliku töötamise ennetamise ja tõkestamise kavale, nimetades seda karistusaktsiooniks. Ministri sõnul ei ole ebaseaduslikule töötamisele ühtegi vabandust. "Illegaalne tööjõud pärsib selgelt tööjõuturu arengut ning mõjutab otseselt nii majandust kui ka Eestis töötavat inimest. Riigi kohustus on kaitsta ausat ettevõtjat ning seeläbi kaitsta läbipaistvat ja konkurentsivõimelist tööturgu," kirjutas siseminister. Siseministeerium on ebaseadusliku töötamise ennetamiseks ette valmistamas eelnõud ja ettepanekud on arvamuse avaldamiseks esitatud ka tööandjatele.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: