Marina Kaljurand liitus sotsiaaldemokraatidega

{{1527944640000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Marina Kaljurand teatas laupäeval, et liitus Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga (SDE) ja kandideerib riigikogu valimistel.

Marina Kaljurand ütles SDE üldkogul, et on juba astunud erakonda.

"Ei pea olema Stanislavski või Indrek Saar ega Jaak Allik, et teada: kui esimeses vaatuses on laval püss, siis viimases vaatuses see püss tulistab. Aga mida teeb selles praeguses vaatuses seni ühtegi erakonda mitte kuuluv ja ometi sotsiaaldemokraatide üldkogul kõnelev naisterahvas, kes kannab punast?
Astub ta erakonda? Ei. Ta on juba astunud. Jah, olen tänasest sots ja olen selle üle uhke," kõneles Kaljurand.

Ta rääkis, et teda on korduvalt mitmesse erakonda kutsutud, kuid siiani ei olnud ta kindel, kas poliitika on tema kutsumus.

"Ma vajasin aega, et mõelda, endas selgusele jõuda. Siis tegin otsuse. Ma ei teinud seda surve tõttu või haletsusest või viisakusest. See oleks olnud alandav ja vale," ütles Kaljurand pöördumises.

"Ma tean ja tunnen, et aeg on küps. Arvan, et mul on midagi Eesti poliitikasse tuua. Arvan, et nii on õige. Ausam ja julgem on öelda otse, et seisan siin ja tahan Eesti elu läbi erakonnademokraatia edendada, sest mul on arusaam, mida Eesti vajab," lisas ta.

Kaljurand tõdes, et erakonda astumine on tema jaoks suur muudatus ja suur samm.

Kaljurand põhjendas, et just SDE-ga liituma ajendas teda presidendikampaania ajal toimunud kohtumine riigikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooniga.

"Üks seal osalenud naine oli tükk aega vait ja kuulas. Ja siis ütles, et kõik mis sa räägid - sots mis sots," meenutas Kaljurand.

"Need teemad, millest ma rääkisin - julgeolek ja kindlustunne, üksteise ärakuulamine, üksteisest lugupidamine, hoolimine, üksteise abistamine -, on teemad, mis jäävad mulle oluliseks," lisas ta.

Kaljurand tõdes, et poliitika võib olla julm ja halastamatu ning praegu on poliitikute maine kehv. "Et seda muuta, tuleb tulla poliitika väljakule, mitte jääda kommentaatoriks ja pealtvaatajaks," sõnas ta.

"Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus rääkis Kaljurand, et varem on ta tegelenud aastaid välispoliitika ja julgeolekupoliitikaga, samuti integratsiooni ning naiste ja laste teemadega. Kuna ta ei ole enam minister, vaid poliitik, annab see talle enda hinnangul tegutsemiseks palju laiemad võimalused.

Kaljurand kinnitas, et ei astunud sotsiaaldemokraadiks selleks, et saada välisministriks või kaitseministriks.

See, millises piirkonnas ta riigikokku kandideerib, ei ole Kaljuranna sõnul veel paigas. "Ma olen erakonnas olnud nii vähe aega, et kõik need küsimused on tulevikuküsimused," sõnas ta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Merili Nael, Tiina Jaakson

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: