Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Leht: Merkel tahab migratsiooni teemal EL-i erakorralist kohtumist

Saksa kantsler Angela Merkel ja siseminister Horst Seehofer.
Saksa kantsler Angela Merkel ja siseminister Horst Seehofer. Autor/allikas: Fabrizio Bensch/Reuters/Scanpix

Saksa kantsler Angela Merkel tahab, et Euroopa Liidu riigid koguneks erakorraliselt migratsiooniküsimust arutama, kirjutab ajaleht Bild. Merkeli pressiesindaja sõnul ei ole sellist kohtumist veel konkreetselt planeeritud.

Bildi andmetel võib Saksamaa ja veel mõne EL-i riigi kohtumine toimuda juba järgmisel nädalavahetusel ehk mõni päev enne planeeritud EL-i tippkohtumist.

Bild kirjutas, viidates mitme EL-i riigi valitsusametnikele, et Merkel püüab leida lahendusi praegusele migrandikriisile Kreeka, Itaalia ja Austriaga.

"Siiani ei ole midagi otsustatud - me oleme planeerimisfaasis," ütles Itaalia valitsuse allikas Bildile. "Samuti pole selge, millal erikohtumine võib aset leida," lisas ta.

Saksamaa valitsuse pressiesindaja Steffen Seibert teatas pühapäeval Twitteri vahendusel, et siiani ei ole mingit erikohtumist organiseeritud.

"Mingit Euroopa Liidu erakorralist kohtumist põgenikepoliitika teemal ei ole planeeritud. Sellise EL-i erakorralise kohtumise kokkukutsumine on EL-i institutsioonide ülesanne," seisis postituses.

"Kuid [Saksamaa valitsus] peab loomulikult sel teemal kõnelusi erinevate liikmesriikide ja Euroopa Komisjoniga," lisas pressiesindaja.

Migratsiooniolukord on Euroopas viimastel nädalatel halvenenud, eelkõige pärast eelmisel nädalal puhkenud diplomaatilist tüli Itaalia ja Prantsusmaa vahel. Itaalia uus parempoolne ja immigratsioonivastane valitsus ei lubanud Vahemerelt migrandid päästnud laeva Aquarius oma sadamasse. Seejärel pakkus Hispaania, et võtab päästelaeva vastu.

Väidetavat EL-i riikide kohtumist kavandatakse ajal, mil Merkelil on raskusi enda koalitsioonivalitsuses seoses migratsioonipoliitikaga. Merkel on sattunud immigratsiooni küsimuses oma konservatiivse erakonna sõsarpartei surve alla, mis võib seada ohtu tema poliitilise tuleviku.

Nimelt nõuab siseminister Horst Seehofer, Kristlik-Demokraatliku Liidu (CDU) Baieri sõsarpartei Kristlik-Sotsiaalse Liidu (CSU) esimees, piirivalvureile õigust lükata tagasi isikuttõendavate dokumentideta migrandid ja need, kes on registreeritud juba mõnes teises Euroopa Liidu riigis.

Merkel kardab, et EL-is nähtaks selles Saksamaa otsust keerata selg rändekoorma all vankuvatele Vahemere riikidele nagu Itaalia ja Kreeka. Merkel soovib saavutada EL-is üldist kokkulepet.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: