CSU kritiseerib Merkelit eurotsooni eelarve teemal

Baieri liidumaa peaminister Markus Söder (CSU).
Baieri liidumaa peaminister Markus Söder (CSU). Autor/allikas: Imago/Scanpix

Saksa kantsleri Angela Merkeli liitlaspartei Kristlik-Sotsiaalne Liit (CSU) ründas kolmapäeval valitsusjuhti eurotsooni eelarve idee toetamise eest, teatas Saksa meedia.

Merkeli Kristlik-Demokraatliku Liidu (CDU) Baieri sõsarpartei CSU esitas juba esmaspäeval ultimaatumi migratsiooni küsimuses. CSU esimehest siseminister Horst Seehofer lubas hakata migrante piirilt tagasi saatma, kui Merkel ei leia juuliks rändevoole Euroopa Liidu tasandil lahendust.

Nüüd teeb CSU-le muret Merkeli ja Prantsuse presidendi Emmanuel Macroni kokkulepe luua eurotsooni ühine eelarve.

"Me oleme alati olnud eurotsooni eelarve küsimuses väga skeptilised. Lihtsalt sellepärast, et see on üks lisaeelarve vorm," ütles Baieri liidumaa peaminister Markus Söder ajalehele Süddeutsche Zeitung.

"Kas see seisab Saksa seadusandjatest eraldi? Kas see tähendab väljakutset euro stabiilsusele? Kõik see nõuab selgitust," ütles ta.

Süddeutsche ja Bild kirjutasid, et CSU moodustab asja uurimiseks koalitsioonikomisjoni.

Sakslased on vastu igasugusele "ülekandeliidule", mis tähendaks nende maksude jõudmist eurotsooni mahajäänumate riikide kätte. Ka Merkel ei tundunud esialgu Macroni ideest kuigi vaimustunud.

Nüüd näib ta olevat Macronile järele andnud, ehkki pakkus hiljutises intervjuus välja Macroni loodetud mitmesajast miljardist märksa väiksema arvu. Eelarve kogumaht peaks olema "miljardites kahekohalise arvu väiksemas otsas", ütles kantsler.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: