Merkel: pühapäeval migratsiooni teemal mingit läbimurret ei tehta

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel 22. juunil Beirutis.
Saksamaa liidukantsler Angela Merkel 22. juunil Beirutis. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel avaldas reedel arvamust, et pühapäevaks planeeritud mitteametlikul kohtumisel Brüsselis, kus mitmete Euroopa Liidu liikmesriikide juhid arutavad migratsiooniga seotud küsimusi, mingit suurt läbimurret ei sünni.

"Pühapäevane kohtumine on konsultatsiooni- ja töökohtumine, kus mingit lõplikku avaldust ei tehta," ütles Beirutis visiidil olev Merkel Reutersi teatel. "See on esialgne mõttevahetus teemast huvitatud liikmesriikide vahel."

Samuti lükkas Merkel tagasi väited, justkui oleksid migratsiooniga seotud pinged koalitsioonis ohustanud Saksamaa valitsuse püsimist.

"Ma töötan selle nimel, et valitsuskoalitsioon täidaks oma eesmärke, mis pandi kirja koalitsioonileppes," märkis liidukantsler. "Meil on veel palju tööd teha."

Esialgsetel andmetel võtab kohtumisest osa 16 riiki, sealhulgas Saksamaa, Prantsusmaa ja Itaalia. Ainsana on kõrvalejäämisest avalikult teatanud Visegradi nelik.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: