Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

EL kavandab ühisavaldust USA tollimaksude vastu

Terasetööstus.
Terasetööstus. Autor/allikas: EBU/ERR

Euroopa Liidu rahandusministrid kavatsevad G20 kohtumise eel leppida kokku ühises seisukohas USA kaubandusmeetmete vastu.

Kavandatavas dokumendis kritiseerivad EL-i rahandusministrid USA ühepoolseid kaubandusmeetmeid ja toetavad karmi vastuse andmist, vahendas Reuters.

"EL toetab rahvusvahelist koostööd WTO kaasajastamiseks," seisab dokumendi mustandis. Ministrid lisavad, et on vastu "WTO-ga vastuolus ühepoolsetele meetmetele teiste riikide poolt".

"Sellega seoses on kahetsusväärsed USA hiljutised otsused kehtestada impordimaksud, mis ei jäta EL-ile muud võimalust, kui reageerida neile adekvaatselt, proportsionaalselt ja mõistlikul kombel, austades täielikult WTO reegleid," öeldakse ühisavalduses.

Allikas ütles Reutersile, et EL-i 28 liikmesriigis on avalduse mustandile juba lai toetus. Dokument on reedel Brüsselis arutluse all rahandusministrite igakuisel kohtumisel.

Digitaalmajanduse maksustamise osas kutsub dokument üles leppima kokku ambitsioonikates, tõhusates ja toimivates globaalsetes lahendustes hiljemalt aastaks 2020.

Ühisavalduse mustandi kohaselt kutsuvad ministrid ka üles globaalselt tegutsema maksunduse läbipaistvuse suurendamiseks ja rahapesu vastu.

Prantsuse minister: USA tollimaksud ei lõhesta EL-i

Prantsusmaa rahandusminister Bruno Le Maire ütles reedel, et EL-i riigid on kaubanduse osas täielikult üksmeelel ning USA impordimaksud liitu ei lõhesta.

Le Maire'ilt küsiti USA presidendi Donald Trumpi ähvarduse kohta, et ta võib laiendada praegusi impordimakse teraselt ja alumiiniumilt EL-i autodele.

"Keegi ei lõhesta Prantsusmaad ja Saksamaad iialgi, iialgi, iialgi ja keegi ei lõhesta EL-i liikmesriike. Kõik teavad, et Euroopa riikide ühtsus on õige vastus tollimaksude tõusule," ütles ta ajakirjanikele EL-i rahandusministrite kohtumise eel.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: