Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lagarde: USA majandus on kaubandussõjale eriti tundlik

IMF-i juht Christine Lagarde.
IMF-i juht Christine Lagarde. Autor/allikas: AFP/Scanpix

USA majandus on globaalse kaubandussõjaga kaasnevatele kahjudele "eriti tundlik", ütles Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) juht Christine Lagarde.

Kuigi esmaspäeval avaldatud IMF-i maailmamajanduse väljavaates ennustati üleilmseks kasvuks 3,9 protsenti, nentis Lagarde kolmapäeval, et tegu võib olla optimistliku arvuga.

"Juba praegu on kasv euroalal, Jaapanis ja Ühendkuningriigis aeglustumas," sõnas ta nädalavahetusel toimuva G20 riikide rahandusministrite kohtumise eel tehtud avalduses.

G20 ministrite kohtumise tarvis koostasid IMF-i majandusteadlased ka raporti, kus analüüsiti halvimat võimalikku stsenaariumi, kus kõik praegu tehtud tolliähvardused ja vastumeetmed jõustuvad. Raportis järeldati, et selle negatiivne mõju globaalsele majandusele ulatuks 2020. aastaks 0,5 protsendipunktini maailma sisemajanduse koguproduktist (SKP), ehk 430 miljardi dollarini, ütles Lagarde.

"Kuigi kokkuvõttes kahjustaks kaubanduskonflikt kõiki riike, on USA majandus eriti tundlik, sest suurem osa selle rahvusvahelisest kaubandusest jääks vastumeetmete alla," märkis Lagarde.

G20 ministritele koostatud raportis märgiti, et negatiivne mõju maailmamajandusele oleks suhteliselt väike juhul kui USA president Donald Trump ei vii täide oma ähvardust kehtestada imporditollid autoimpordile - see meede koos vastumeetmetega vähendaks USA SKP-d esimesel aastal 0,6 protsendipunkti võrra ja Jaapani oma 0,2 protsendipunkti võrra.

Juhul, kui Trump otsustab kehtestada 10-protsendilise tollimaksu veel 200 miljardi dollari väärtuses Hiina kaupadele, vähendaks see USA kasvutempot esimesel aastal 0,2 protsendipunkti võrra, kirjutati raportis.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: