Kreeka nõuab Venemaalt lugupidamist

{{1531998720000 | amCalendar}}
Moskvas, Kreeka saatkonna juures.
Moskvas, Kreeka saatkonna juures. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Kreeka välisministeerium nimetas lugupidamatuks Vene välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova avaldust seoses Vene diplomaatide väljasaatmisega, kirjutas neljapäeval Vene ajaleht Kommersant.

"Vene välisministeeriumi ametliku esindaja Zahharova avaldus on iseloomulik näide lugupidamatusest kolmanda riigi vastu ja tänapäeva maailma mittemõistmisest, kus riigid on sõltumata oma suurusest sõltumatud ja võivad ajada iseseisvat, mitmepoolset demokraatlikku välispoliitikat," seisis Kreeka välisministeeriumi avalduses.

18. juuli teabetunnis ütles Zahharova, et Vene diplomaatide Kreekast väljasaatmine on "mitmejärgulise mängu" tulemus, kuhu see riik on kistud. "Me teame seda. Arvan, et seda teavad paljud Kreeka ajakirjanikud, seda enam Kreeka poliitikud. Mõistame suurepäraselt, et Kreekale avaldati tugevaimat survet," lisas ta, hoiatades Kreekat selle otsuse tagajärgede eest.

Kreeka välisministeerium märkis, et just nimelt "selline negatiivne mõtteviis" ärgitas Vene kodanikke tegudele, mille eest nad välja saadeti või riiki tulek keelati.

"Tõendid, mille alusel Kreeka need otsused langetas, esitati õigeaegselt Vene võimudele. Igal juhul teavad Vene võimud ise suurepäraselt, millega need inimesed tegelesid," seisis Ateena valduses.

"Algul püüdis Kreeka nende inimeste teod Vene ametlikust poliitikast lahus hoida, kuid tänase avaldusega Vene välisministeeriumi esindaja tervitab ja püüab õigustada neid õigusvastaseid tegusid."

"Pidev lugupidamatus Kreeka vastu peab lõppema. Kellelgi ei ole õigust sekkuda Kreeka siseasjadesse," rõhutas ministeerium.

Kreeka otsustas eelmisel nädalal saata riigist välja kaks Vene diplomaati ning keelas kahel riiki tulla.

Ateena süüdistab Vene diplomaate püüdlustes koguda ja levitada informatsiooni ning osta ära riigiametnikke. Riigist välja saadetavate diplomaatide seas on saatkonna ametnik Viktor Jakovlev, lisas leht.

Kreeka valitsusallika sõnul otsustas Ateena saata välja kaks Vene diplomaati, kui sai teada, et kirikuametnikud ja teised organisatsioonid said Venemaalt raha Makedoonia nimeleppe vastu protestimiseks.

Venemaa saadab omakorda välja Kreeka diplomaadid, Lavrovi visiit lükatakse edasi

Venemaa kavatseb saata välja mõne Kreeka diplomaadi, mitu, ei ole veel teada, ütles Venemaa suursaadik Ateenas Andrei Maslov TASS-ile, kirjutab Vene ajaleht Kommersant.

"Me teatasime juba, et ootel on peegelmeetmed. Ma ei tea millal, keda ja millisel hulgal, kuid loomulikult vastavalt olemasolevale tavale tulevad vastumeetmed," edastas TASS saadiku sõnad.

Venemaa suursaadik Ateenas aga kinnitas, et välisminister Sergei Lavrovi sügiseks kavandatud visiit Kreekasse on praeguse seisuga ootele pandud.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: