ERR Moskvas: Venemaa regioonide valimisi saatsid pensionireformi protestid

Foto: AFP/Scanpix

Venemaal valitakse pühapäeval rohkem kui 20 regioonis kuberneri ja kohalikku parlamenti. Samas toimusid mõnekümnes linnas protestimiitingud pensionireformi vastu.

Ka moskvalased valisid linnapead, kuid ei saadud sealgi läbi pensionireformivastaste meeleavaldusteta.

Viis aastat tagasi konkureeris Moskva praegune meer Sergei Sobjanin linnapea valimistel tuntud opositsionääri Aleksei Navalnõiga. Nüüd aga Navalnõi kandideerida ei saa seoses kahes kriminaalasjas saadud tingimisi karistusega.

Kui konkurentsi ei ole, on võitjat lihtne ennustada, sai "Aktuaalse kaamera" tänavaküsitluse põhjal nentida.

Samal ajal kogunes Moskva kesklinnas Puškini väljakul umbes tuhat Aleksei Navalnõi toetajat, et nõuda valitsuse kavandatava pensionireformi tühistamist.

Protestijaid püüdis ümber veenda Liberaaldemokraatliku Partei liider Vladimir Žirinovski, kes aga kohe vihaseks läks.

"Ma olen ka siin võim! Ma olen siin kõrgeim riigivõim! Minu poolt hääletasid 13 miljonit normaalset inimest. Ja sina, ebard, lähed vanglasse! Sa lähed vanglasse!" karjus ta miitingulistele.

Protestijad võlgu ei jäänud ning vastasid vilekooriga.

Aleksei Navalnõi pühapäeval meeleavaldusel ei osalenud, sest ta kannab 30 päeva pikkust karistust varasemate sanktsioneerimata meeleavalduste korraldamise eest.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: