Barnier: brittide Brexiti-järgne kava tekitab küsimusi

Foto: John Thys/AFP Photo/Scanpix

Suurbritannia kavand Brexiti-järgse perioodi osas tekitab hulga küsimusi, ütles reedel Euroopa Liidu pealäbirääkija Michel Barnier.

Brüsselis peetud pressikonverentsil küsiti Barnier'lt, kas Theresa May valitsuse visandatud tulevaste majandussuhete kava on EL-i huvides ning kooskõlas bloki ja Ühendkuningriigi läbirääkimiste põhimõtetega.

Barnier' sõnul on kavandis siiski ka häid punkte, kui ta oli seda arutanud Briti uue Brexiti läbirääkijaga, kes nimetati ametisse pärast mässu peaminister Theresa May vastu.

"Tulevase majanduspartnerluse osas tekitab valge paber (kavand) kolm komplekti küsimusi," ütles Barnier pressikonverentsil pärast konsultatsioone EL.i ministritega.

Ta ütles, et kavatseb Briti valitsuselt küsida, kas kavand on vastavuses EL-i soovitustega muu hulgas kaupade, kapitali, inimeste ja tehnoloogia vaba liikumise osas.

Barnier küsis ka, kas kavand toetab EL-i ühisturu tervikikkust ja Euroopa otsusetegemise autonoomiat.

Kuid kavand sisaldas ja mitmeid konstruktiivse diskussiooni elemente tulevasi suhteid puudutava poliitilise deklaratsiooni osas, märkis ta. Muu hulgas puudutab see ettepanekuid vabakaubanduse ja julgeolekukoostöö osas.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: