Uuring: suur osa vabariiklastest ei pea Moskva toetust probleemiks

Valimisjaoskond Floridas.
Valimisjaoskond Floridas. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Teisipäeval avaldatud uuringu kohaselt on vabariiklaste seas märkimisväärne hulk inimesi, kelle arvates oleks sobiv, kui Venemaa sekkuks sügisel USA vahevalimistesse ja aitaks Vabariiklikul Parteil säilitada Kongressis enamust.

Yahoo Finance/SurveyMonkey arvamusküsitluse kohaselt leiab 11 protsenti vabariiklastest või Vabariiklikku Parteid toetama kalduvatest inimestest, et Venemaa sekkumine nende partei huvides oleks "sobiv". 29 protsenti on neid vabariiklasi, kes leiavad, et see on "sobimatu, kuid mitte oluline probleem", vahendas Hill.

Vabariiklaste enamus - 55 protsenti - leiab siiski endiselt, et Venemaalt sekkumise näol abi saabimine oleks sobimatu asi ja suur probleem.

Demokraatliku Partei valijatest oli neid, kelle arvates oleks Venemaa toetus nende erakonnale sobiv või siis sobimatu, kuid mitte suur probleem, kokku 14 protsenti. 86 protsenti demokraatidest pidas Moskva tuge sobimatuks ja suureks probleemiks.

Arvamusküsitlus toimus 25. - 27. juulini ning valimis oli 2509 ameeriklast.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: