Merkeli koalitsiooni toetus langes, AfD ja roheliste toetus kasvas

Foto: AFP/Scanpix

Ringhääling ARD tellitud arvamusküsitluse kohaselt langes liidukantsler Angela Merkeli juhitud paremtsentristide toetus ajalooliselt madalale. Paremäärmusluses süüdistatud protestipartei Alternatiiv Saksamaale (AfD) reiting aga kerkis omakorda ajalooliselt kõrgeima tasemeni. Võrreldes 2017. aasta sügisel toimunud valimistega on oluliselt toetust kasvatanud ka rohelised.

Uuringu DeutschlandTrend kohaselt toetab Merkeli Kristlik-Demokraatlikku Liitu (CDU) ja selle Baieri liidumaa sõsarparteid Kristlik-Sotsiaalset Liitu (CSU) 29 protsenti valijatest. Tegemist on esimese korraga, kui CDU/CSU toetus langes selles arvamusküsitluses 30 protsendist madalamale, vahendas Politico.

Eelmise kuuga võrreldes langes CDU/CSU toetus ühe protsendipunkti võrra.

AfD toetuseks on aga rekordiline 17 protsenti (eelmise uuringuga võrreldes üks protsendipunkt juurde).

CDU/CSU-ga järjekordses nn suures koalitsioonis olevate sotsiaaldemokraatide (SPD) toetus eelmise korraga võrreldes ei muutunud ja on 18 protsendi juures, mis tähendab, et praegust valitsuskoalitsiooni toetab kokku 47 protsenti valijatest - see on samuti nõrgim tulemus selle valitsusliidu jaoks DeutschlandTrendi uuringus.

Vastavalt CDU/CSU, SPD ja AfD järel on neljandal kohal rohelised (Bündnis 90/Die Grünen) 15 protsendiga (kasv üks protsendipunkt). Järgnevad vasakäärmuslik Die Linke üheksa ning Vaba Demokraatlik Partei (FDP) seitsme protsendiga. Die Linke toetus eelmise uuringuga võrreldes ei muutunud, FDP oma aga langes ühe protsendipunkti võrra.

Neljapäeval avaldatud uuringust selgus ka see, et 74 protsenti valijatest ei ole rahul praeguse Saksa valitsusega.

Septembris 2017 toimunud valimiste tulemused:

CDU/CSU 32,9%

SPD 20,5%

AfD 12,6%

FDP 10,7%

Die Linke 9,2%

Bündnis 90/Die Grünen 8,9%

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: