Trump tänas Kimi USA sõdurite säilmete ja toreda kirja eest

Kim Jong-un ja Donald Trump Singapuris 12. juunil.
Kim Jong-un ja Donald Trump Singapuris 12. juunil. Autor/allikas: Mega/Scanpix

USA president Donald Trump tänas Põhja-Korea liidrit Kim Jong-uni Korea sõjas hukkunud USA sõdurite säilmete üleandmise eest ning teatas, et ootab juba järgmist kohtumist Kimiga.

"Aitäh sulle esimees Kim Jong-un sõnapidamise eest ja selle eest, et alustasid protsessi saatmaks koju meie suurepäraste ja armastatud kadunud langenute säilmeid! Ma ei ole üldse üllatunud, et sa alustasid seda südamlikku tegevust," kirjutas USA president Twitteris.

"Ja veel, aitäh sulle toreda kirja eest - ma ootan meie peatset kohtumist!" lisas Trump täpsemaid asjaolusid lisamata.

Samuti kiitis Trump USA sõdurite säilmete kojunaasmise tseremoonia korraldamist ning tänas asepresident Mike Pence'i seal peetud kõne eest.

Põhja-Korea andis teisipäeval USA-le üle 55 kasti, mis Pyongyangi väitel sisaldavad Ühendriikide sõdurite säilmeid.

Samas on märkimisväärne, et koos säilmetega anti üle vaid ühe sõduri tunnusplaat ning seega pole veel üldse kindel, et tegu on aastatel 1950-1953 langenud USA sõdurite säilmetega. USA poolt tehtav ekspertiis võib kesta aastaid.

Pentagon on varem teatanud, et Korea sõjas hukkus üle 35 000 ameeriklase. Neist umbes 7700 peetakse kadunuks ja neist omakorda 5300 arvatakse olevat kadunud Põhja-Koreas. 1990.-2005. aastani repatrieeriti Põhja-Koreast 229 komplekti USA sõdurite säilmeid, kuid programm peatati Põhja-Korea tuumarelvaprogrammi tõttu.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: