Yana Toom kahtlustuse saanud keskerakondlastest: kahtlustus ei ole süüdistus

Yana Toom Paides arvamusfestivalil.
Yana Toom Paides arvamusfestivalil. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Keskerakonna juhatus otsustas reedel, et korruptsioonikahtlustuse saanud kaheksa erakonna liiget peavad Narva linnavolikogust lahkuma. Seni pole ükski kahtlustuse saanud linnavolinik nõudmist täitnud ning tõenäoliselt vabatahtlikult keegi volikogust ei lahku, leiab Keskerakonna Narva piirkonna juht Yana Toom, kes peab seda otsust inimlikuks.

Kolmapäeval läheb Narva piirkonna juht Yana Toom, kes kuulub ka Keskerakonna juhatusse, Narva sealsete erakonnakaaslastega kompromissi otsima ning tunnistab, et on keerulises olukorras, kirjutab Postimees.

"Me kolmapäeval arutame olukorda. Minu jaoks on väga selge, et vabatahtlikult keegi volikogust ei lahku. Mul on ka enda perest eeskuju olemas. Teatavasti kui Tallinna linnavolinik Margarita Tšernogorova (Yana Toomi ema - toim.) hääletas volikogu istungil selle poolt, et Yana Toom oleks kinnitatud abilinnapeana, esitati talle kahtlustus korruptsioonis. Ta käis kohtus kaks aastat ja kümme kuud. Ta võitis riigikohtus. Aga kui ta oleks sel päeval kahtlustuse tõttu ära läinud, siis tema sõnum mulle oli, et "ju siis ma oleks poliitiline laip". Sellest loogikast ma saan aru," kommenteeris Toom.

Yana Toom lisas, et ta ei julgusta oma erakonnakaaslasi volikogus jätkama, ent näeb ka asja inimlikku külge. Endal näeb ta vahendaja keerukat rolli, kes peab ära hoidma tüllimineku Narva piirkonna erakonnakaaslastega.

"Kahtlustus ei ole süüdistus," rõhutas Toom.

Kaitsepolitseiamet kahtlustab Narva linnavolikogu kaheksat liiget korruptsioonis. Kahtlustuste kohaselt ei ole Narva linnavolikogu liikmed taandanud ennast hääletamisest volikogu istungitel, kus otsustati Narva linna omandis oleva vara tasuta võõrandamise või äriühingu finantseerimise küsimusi nendega seotud äriühingutes. Kahtlustuse said mh volikogu keskfraktsiooni esimees ja AS Narva Vesi juht Aleksei Voronov ja Narva linnavolikogu esimehe asetäitja, Narva noortekeskuse direktori asetäitja Larissa Olenina. 

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: