Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Narva opositsiooniliikme tegevuse uurimiseks tuli kriminaalasi

Ants Kutti
Ants Kutti Autor/allikas: sotsde.ee

Kui augusti alguses sai teatavaks, et Narva linnavolikogu mitme koalitsioonisaadiku tegevuse uurimiseks käivitus korruptsioonikahtluse tõttu kriminaalmentlus, siis nüüd on prokuratuur alustanud kriminaalmenetlust ka Narva linnavolikogus opositsiooni kuuluva Ants Kutti tegevuse uurimiseks.

Kutti kohta tegi kuriteoteate Narvas võimul oleva fraktsiooni Meie Kodu Narva juht Aleksei Voronov, kes on ka ise kriminaaluurimise all. Voronov tõi esile, et olles üheaegselt Narva volikogu liige ja SA Narva Muuseum nõukogu liige, on Kutti kolmel korral hääletanud volikogu istungitel Narva muuseumile raha eraldamise poolt 9,5 miljoni euro ulatuses.

Lähtuvalt Narva linnavolikogu töökorrale ei oleks Kutti uue fraktsiooni kinnitusel tohtinud osa võtta sellise üksikakti arutamisest ja otsustamisest, mille suhtes tal on huvide konflikt, ja ta oleks pidanud ennast sellest taandama, leidis Voronov.

Ta palus prokuratuurile saadetud kuriteoteates kontrollida, kas Ants Kutti tegevuses on olemas kuriteotunnused. Ühtlasi pööras Aleksei Voronov tähelepanu sellele, et nimetatud kuriteoteates esinevad faktid on üks ühele sarnased Narva endistele keskerakondlaste esitatud kahtlustustele ja kui Ants Kutti suhtes ei alustata menetlust, siis on tegemist poliitiliselt kallutatud politseitegevusega. 

Viru ringkonnaprokuratuur kinnitas esmaspäeval BNS-ile, et asjaolude kontrollimiseks on Aleksei Voronovi avalduse põhjal kriminaalasi alustatud, kuid seni kellelegi kahtlustust esitatud ei ole.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: