Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Narva keskfraktsiooni lagunemisest tekkinud uus fraktsioon tõusis võimule

{{1534431960000 | amCalendar}}
Foto: Sergei Stepanov/ERR

Narva linnavolikogu keskfraktsioonist välja astunud 20 volinikku moodustasid oma fraktsiooni "Narva - meie kodu" ning tõusid võimule.

Neljapäeva õhtul valis volikogu uueks esimeheks 21 häälega Irina Janovitši.

Uut võimufraktsiooni eristab endisest Keskerakonna fraktsioonist peamiselt vaid nimi "Narva - meie kodu".

Tegelikult juhivad Narvat edasi samad inimesed, kuid ilma parteipiletita. Väidetavalt pole nende erakonnast lahkumine lõplik otsus.

"Me otsustasime mitte heita varju Keskerakonnale ja lahkuda erakonnast, kuni meid õigeks mõistetakse. Seejärel kaalume erakonnas jätkamist," ütles uue fraktsiooni esimees Aleksei Voronov.

Endistel keskerakondlastel on volikogus kakskümmend kohta kolmekümne ühest. See tähendab et opositsiooniga koalitsiooni minna pole neil vajadust.

Opositsioonifraktsiooni Meie Narva esimees Katri Raik lausus, et endised keskerakondlased on praegu sisemises solvumises kõigi ja kõige peale. "Aga hirmutab see, et võim koondub peremehe kätte, ühe konkreetse inimese ja tema lähikondlaste kätte."

Keskerakonnal oli volikogus varem 22 kohta. Nüüd enam keskfraktsiooni ei eksisteeri.

Narva volikokku on jäänud kõigest kolm fraktsioonivälist keskerakondlast, kes ootavad paremaid aegu.

"Ma ei ütleks, et seda saab mingiks kaotuseks nimetada. Enne valimisi, mis toimusid 1998. aastal, oli volikogus ainult kaks keskerakondlast ja väga lühikese ajaga oli juba Keskerakond nii koalitsioonis kui ka ainuüksi võimul," meenutas keskerakondlasest volikogu liige Mihhail Stalnuhhin.

Keskerakonna lipust loobunud volinikud linna valitsemises muutusi ei plaani ja lubavad tegutseda elanike huvides.

"Mina ei ole Keskerakonna liige ja see on väga imelik situatsioon, mis toimus Narvas ja üldse Keskerakonnas," kommenteeris uus volikogu esimees Irina Janovitš.

Fraktsiooni lagunemine sai Narvas alguse, kui Keskerakonna esimees Jüri Ratas nõudis, et kriminaaluurimise alla sattunud volinikud volikogust lahkusid. Seepeale astus 13 volikogu liiget ise Keskerakonnast välja.

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb arvestas kolmapäeval ERR-ile intervjuud andes võimalusega, et Narva volikogu keskfraktsioon võib in corpore erakonnast lahkuda ja tunnistas, et siis tuleb Keskerakonnal hakata Narva organisatsiooni uuesti ehitama.

Uus fraktsioon soovib opositsiooni liikme tegevuse uurimist

Endistest keskerakondlastest Narvas moodustunud uus fraktsioon esitas Narva volikogus opositsioonilise fraktsiooni liikme Ants Kutti kohta kuriteoteade, nõudes võrdset kohtlemist.

Neljapäeval toimunud Narva volikogu istungil esitas äsja moodustatud fraktsiooni Meie Kodu Narva esimees Aleksei Voronov avalikus ettekandes kuriteoteate Viru ringkonnaprokuratuurile volikogu liikme Ants Kutti kohta, kes olles üheaegselt Narva volikogu liige ja SA Narva Muuseum nõukogu liige, on kolmel korral hääletanud volikogu istungitel Narva muuseumile raha eraldamise poolt 9,5 miljoni euro ulatuses.

Lähtuvalt Narva linnavolikogu töökorrale ei oleks Kutti uue fraktsiooni kinnitusel tohtinud osa võtta sellise üksikakti arutamisest ja otsustamisest, mille suhtes tal on huvide konflikt, ja ta oleks pidanud ennast sellest taandama.

Avalduses palutakse kontrollida, kas Ants Kutti tegevuses on olemas kuriteotunnused.

Ühtlasi pööras Aleksei Voronov tähelepanu sellele, et nimetatud kuriteoteates esinevad faktid on üks ühele sarnased Narva keskerakondlaste esitatud kahtlustustele ja kui Ants Kutti suhtes ei alustata menetlust, siis on tegemist poliitiliselt kallutatud tegevusega. 

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: