Korb: Narva linnapeana jätkab keskerakondlane

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb ütles intervjuus "Aktuaalsele kaamerale", et temale teadaolevalt ei plaani Narva volikogus parteist eraldunud ja võimu üle võtnud uus fraktsioon muudatusi linnavalitsuses ning keskerakondlane Tarmo Tammiste saab linnajuhtimisega jätkata.

Keskerakond põrus. Keskerakond ei tunne oma liikmeid ja nende meeleolusid, kustkohast see koalitsioon pidi sündima, millest rääkis keskpäeval Jüri Ratas?

Kui rääkida koalitsioonist, siis võib-olla rääkisime sellest natuke ennatlikult. Paistab, et kogu seltskond, kes Keskerakonna liikmetena kuulusid fraktsiooni, otsustasid välja astuda parteist.

Keskerakonna jaoks ei ole selline olukord Narvas esimest korda. Jah, oleme võimul olnud 20 aastat, aga alles eelmisel aastal astus 15 erakonnakaaslast välja Keskerakonna fraktsioonist ja moodustasid oma fraktsiooni pool aastat enne valimisi.

Valimistel oli keskerakondlaste nimekiri jälle 100-liikmeline ja Keskerakond võitis jälle valimised.

Yana Toom ütles, et teie eilne intervjuu rahvusringhäälingus võttis Narva keskerakondlastelt igasuguse isu kompromisse leida. Ma saan aru, et te olete keskerakonna piirkonna esimehe Yana Toomiga pisut tülis. Kuidas teie hindate, kas partei peasekretär ei saanud oma tööga hakkama või piirkonna esimees?

Kõik saavad oma tööga hakkama. Keskerakond on Ida-Virumaal jätkuvalt populaarne. Ta on kindlasti populaarne Narvas. Valmistume riigikogu valimisteks, kus meil on võimalus kaheksa nime välja panna.

Kellest te kavatsete Keskerakonna uue organisatsiooni üles ehitada? Kuue kuu pärast on riigikogu valimised.

Nullseis meil pole. Meil on Narvas päris suur organisatsioon. Päris mitmed liikmed on Narvas väga pikka aega tööd teinud, et Keskerakonnal läheks hästi. Arvan, et see töö jätkub koostöös Keskerakonna bürooga. Valmistume uuteks valimisteks.

Kui uurimine peaks lõppema kuriteokahtlustuse äralangemisega, kas te võtate need inimesed erakonda tagasi?

Meie kogu tegevuse eesmärk oli lahti viia sõnad Keskerakond, keskerakondlane Narvas ja korruptsioon. Nende sõnade omavaheline sidumine on erakonnale mainele suur kahju.

Täna saavutati see viisil, nagu seda nägid volikogu liikmed. Keskerakonna büroo nägi seda teismoodi. Lootsime, et inimesed saavad ühe sammu tagasi tehes oma nime puhtaks pesta ja poliitikasse tagasi tulla.

Kas see teeb teid murelikuks, et Narva inimestel pole nüüd parteiliini pidi muu Eestiga sidet?

Kindlasti. Narva juhtide erakonnast välja astumine halvendab sidet, kuid side ei kao erakonna ja inimeste vahel.

Uudistest ma kuulsin, et linnavalitsuses ei plaanita muudatusi. Narva linnapea [Tarmo Tammiste] ei astunud Keskerakonnast välja ja minu teada ei plaani seda ka teha. Seega Narva linnapea on hetkel keskerakondlane.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: