Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Yana Toom: Narvas on Keskerakonnast lahkunud 39 liiget

{{1535535360000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Pärast seda, kui Keskerakond nõudis korruptsioonitegudes kahtlustuse saanud kaheksa liikme taandumist Narva linnavolikogust, on erakonnast omal soovil lahkunud 39 inimest, ütles partei Narva piirkonna juht Yana Toom intervjuus ERR-ile.

"Alates kriisi algusest on Narvas Keskerakonnast lahkunud 39 inimest. Esmaspäeval oli juhatuse koosolek ning nende 39 lahkumine parteist kinnitati," lausus Toom ERR-i venekeelse portaali teatel.

Tema sõnul on enamik lahkunuid Narva Vee töötajad. Ettevõtet juhib Aleksei Voronov, endine linnavolikogu keskfraktsiooni esimees. Toom oletas, et lahkumine võis toimuda tööandja mõjul.

Ta kutsus Keskerakonna Narva liikmeid üles mitte kiirustama poliitilise võimu juurest lahkumisega, sest teist venekeelsele kogukonnale ideoloogiliselt sobivat erakonda Eestis peale Keskerakonna Toomi sõnul ei ole.

"Ütlen ausalt, et pärast Edgar Savisaare eesotsast lahkumist on mul endal olnud korduvalt isu Keskerakonnast lahkuda. Iga kord surusin selle soovi alla. Kui tegeled poliitikaga, siis saad hästi aru, et üksi ei tee sa midagi ära," tõdes Toom, kelle sõnul on tema põhisõnum Narva liikmetele, et oodaku, vaadaku ja tulgu tagasi.

Kolmapäeva õhtul Brüsselist koju tulnud Toom sõidab edasi Narva. Toom ütles, et inimestega on vaja rääkida.

"Rääkida inimestega ja veenda. Mina kavatsen tuletada meelde narvakatele, mida kõike on teinud nende jaoks Ratase valitsus. Nii palju Narvasse pole mitte kunagi investeeritud aastate jooksul. Nii et tuleb ikka vaadata tegusid ja emotsioone. Poliitika ongi emotsionaalne asi ja kui sul pole väga paksu nahka nagu mõnel juba on peale kasvanud, siis ongi raske olla," ütles Toom.

Narva Vee töötajad, kellega rus.err.ee vestels, lükkasid tagasi väite, nagu oleks tööandja neid kuidagi mõjutanud.

Ka Alaksei Voronov ise ütles, et tema oma alluvate poliitilist positsiooni ei mõjuta. Tema sõnul lahkuvad inimesed Keskerakonnast seepärast, et erakond ei käitunud ilusti ja paljudele inimestele on järsk kohtlemine vastukarva. 

Allikate sõnul võivad pooled Narva piirkonna liikmed parteist lahkuda

ERR-i Narva korrespondent Jüri Nikolajev selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et Keskerakonnast lahkumist põhjendatakse erinevalt.

"Inimesed räägivad ise sellest, et see oli nende vaba valik, et nad polnud rahul Keskerakonna poliitikaga laiemalt. Põhjusena tuuakse muidugi ka viimast suurt vastuolu Narva keskerakondlaste ja erakonna keskkontori vahel, kuid samas on mulle ka ausalt öeldud, et töötades munitsipaalsüsteemis, peab alati jälgima, kust poolt tuul puhub ja see tuul ei ole paraku praegu Keskerakonnale soodne, nii et inimesed, kui nad tahavad töötada rahulikult oma töökohtadel, peavad ikkagi selle tuulega kaasa liikuma," rääkis Nikolajev.

Tema sõnul võib lahkujaid olla 200. "Kui palju neid lahkujaid võib olla? Ma olen kuulnud erinevatest allikatest arvu 200 ja üle selle. Ja kui arvestada sellega, et Keskerakonnas on praegu Narvas üle 400 liikme, siis umbes pooled võivad sealt lahkuda," ütles Nikolajev.

Ta lisas, et Narvas pole keskerakondlastel praegu eredat liidrit, kes protsessi takistada võiks.

"Keskerakondlaste Narva piirkonna juht Yana Toom on Brüsselis, juhatus on Tallinnas, aga Brüsselist ega Tallinnast Narva tulekahju ei kustuta," tõdes ta.

Toimetaja: Karin Koppel, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: