Izmailova: hoiame Talviku algatusele pöialt

Tallinna linnavolikogu kogunes linnapead valima.
Tallinna linnavolikogu kogunes linnapead valima. Autor/allikas: Rene Suurkaev/ERR

Roheliste Erakonna esimees Züleyxa Izmailova ütles, et kui Artur Talvik peaks oma loodava erakonnaga edukas olema ja see keskkonna teemades rohelistega ühise tee leiab, loodavad rohelised sellega riigikogus tihedalt koostööd tegema hakata.

"On näha, et Talvikule on hakanud poliitika meeldima ja ta otsib oma kohta päikese all, kuid igale algatusele, mis püüdleb keskkonnaküsimustes meiega sarnases suunas, soovime tuult tiibadesse ja loodame tihedale koostööle riigikogus, kui see poliitilise liikumise loomine ka reaalselt vilja kannab," ütles Izmailova ERR-ile.

Izmailova nentis küll, et uudiseid erakonnaks saada soovivatest üritajatest on viimasel ajal palju, kuid siiani pole ükski neist päris erakonda moodustanud.
"Erinevalt Rohelistest pole kogunenud seltskonna seisukohad, mis inimeste päriselu puudutavad, teada - seega on vara midagi kommenteerida. Me oleme oma ideid ja teadmisi alati nõus jagama - ja on hea, et meie erakonna endised ja praegused liikmed nõu saavad anda," lisas ta.

Izmailova rääkis, et kui Talvik veel Vabaerakonda vedada püüdis, tuli ühiste tuttavate algatusel teemaks ka koostöö, kuid lõppes kiiresti, kui nende vähene huvi keskkonnateemade vastu kinnitust sai.

"Koostöö eeldus praeguse MTÜga on ju selgus seisukohtades - meie poolt on sellega kõik hästi, teised peavad aga need seisukohad enne formeerima," lausus ta.

"Erakonna loomine ja hoidmine pole kerge protsess ning Rohelised on selle teekonna katsumused läbinud. See, et inimestel on roheline maailmavaade ja sarnased arusaamad mõnedes ühiskonna korraldamise aspektides, ei tähenda veel, et neil on ühine vaade teiste eluvaldkondade korraldamise osas.

"Hoiame pöialt uuele algatusele ning oleme rõõmsad selle üle kui roheline sõnum meie riigis aina tugevamaks läheb," ütles ta veel.

Izmailova rääkis, et rohelised tegelevad praegu nimekirja ja programmi koostamisega ning valmistuvad aktiivseks kampaaniaperioodiks.

Ta lausus veel, et uutest tulijatest on oma kandideerimisest roheliste ridades teatanud Anne Vetik.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: