Karilaid: Eesti 200 ja EKRE asendavad ühel hetkel Reformierakonna

Jaanus Karilaid
Jaanus Karilaid Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Reformierakonna asendab ühel hetkel erakonnamaastiku paremteljel Eesti 200, mis on Reformierakonnast jäetud majandusliberalismi tühimikku täitmas, leiab Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid.

Sama on Karilaiu sõnul tegemas ka EKRE, mille majanduspoliitika Reformierakonnale sarnaneb.

"Tulevastel valimiste eel jäävad Reformierakond ja EKRE küll Riigikogus sõbrunema, kuid valimiste pingereas heitlevad nad oponentidena teise-kolmanda koha pärast," kordas Karilaid varasemalt öeldut.

Ta lisas, et Reformierakonda kimbutavad järjest enam minevikuvarjud, mis pärast võimult opositsiooni langemist on inimeste jaoks selgemaks saamas.

"Niinimetatud majandusekspertide valve ajal pesti miljoneid eurosid musta raha, julgeoleku mantrat korrutades unustati idapiir, unarusse jäeti avaliku- ja erasektori digiareng ning VEB-fondi juhtumi valguses võib erakond olla üles ehitatud Venemaalt pärit rahaga," tõi Karilaid välja, et müüdid Reformierakonna asendamatusest valitsusliikmena on lagunemas.

Karilaid sõnas, et Keskerakond on ainsana pakkunud riigikogu valimisteks välja oma ideed eakate, noorte ja perede toetamiseks näiteks pensionitõusu, eluasemelaenu ja lapsetoetuse näol.

"Samal ajal puudutavad Reformierakonna suurimad lubadused vaid jõukamat ühiskonnakihti ning avaldatakse ajatut toetust rekordkasumeid saavatele õlletöösturitele," märkis Karilaid.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: