X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Talvik: Elurikkuse erakonnal on lihtsam 500 liiget kokku saada kui Eesti 200-l

Elurikkuse Erakonda loova Artur Talviku sõnul on neil lihtsam kokku saada partei asutamiseks vajalikku 500 liiget kui Eesti 200-l.

Talvik selgitas "Ringvaates", et Elurikkuse erakonna baasidee on ökodigiriik.

"Kui varem rääkisime IT tiigrihüppest, siis me tahaks teha ökodigiriigi tiigrihüppe. See tähendab, et selles väga heas ökoloogilises keskkonnas toimiks innovatiivne uus majandus, mis kõigile kasu tooks ehk igasugused lahendused peaksid olema innovatiivsed ja keskkonnasäästlikud, mida siia ühiskonda sisse tuuakse," rääkis ta.

Teine erakonna asutaja Mihkel Kangur lisas, et jutt ei ole vaid keskkonnasäästlikkusest, vaid keskkonna paremaks muutmisest.

"Sellised majandusmudelid on olemas, sellised ärimudelid on olemas. See seltskond, kes on moodustunud, kokku kogunenud selleks, et hakata uut erakonda looma, ma vaatasin, et neist kuskil kolmandik on doktorikraadiga aktiivsed inimsed, kellel on ideed, visioonid, kogemused," rääkis ta.

Talvik tõdes, et tänane parteiline süsteem pole kaasaegne ning parteide juhtimine on kaaperdatud väikeste gruppide poolt.

"Kui majanduses on igasugu platvormilahendused sisse tulnud, siis parteisüsteem on ikkagi üleeelmisest sajandist ja vertikaalne juhikeskne partei ei ole õige. See on tänaste Eesti parteide suur viga, et võim kaaperdatakse mingi väikese grupi poolt või lausa perekonna poolt või lausa ühe isiku poolt," selgitas ta.

Vastates saatejuhi väidetele, et kui juba Eesti 200-l, kelle ideedele on avaldatud suurt toetust, on keeruline erakonna loomiseks vajalikku 500 liiget kokku saada, siis Elurikkuse erakonnal on see veel keerulisem, ütles Talvik, et tegelikult on see just vastupidi.

"Meil on kindlasti väiksemad raskused, sest juba algatusgrupis on palju inimesi, kes on seotud suurte kogukondade või võrgustikega ja omavad suurt suhtlusringi. See sagin, mis esimestel tundidel, päevadel lahti on läinud, annab väga positiivset lootust," ütles ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: