Hendrik Agur lahkus Isamaast ja liitub Eesti 200-ga

{{1536654060000 | amCalendar}}
Hendrik Agur
Hendrik Agur Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Gustav Adolfi Gümnaasiumi direktor Hendrik Agur astus välja Isamaa erakonnast ning liitub poliitilise liikumisega Eesti 200.

Agur lahkus Isamaa erakonnast 10. septembril, kuid kinnitas, et Laari-aegse Isamaa väärtused on talle tähtsad ja kallid ning kõikidele endise koduerakonna liikmetele soovib ta vaid parimat. "Raske olnuks teha siirast koostööd mõnede juhtfiguuridega erakonnas, kelle suhtes kahanes usalduskrediit miinimumi. Sellisesse koostööperspektiivi kadus usk," teatas Agur pressiteate vahendusel.

Uue poliitilise liikumise eelistamist põhjendas Agur sellega, et Eesti 200 tegevuse põhiväärtusi on asunud kandma inimesed, kes tulevad nii öelda "kriit käes, otse tahvli eest" ehk reaalse elu keskelt ja eesliinilt. "Eesti 200 eestvedajad on oma elus midagi oma kätega ära teinud, saavutanud ja üles ehitanud."

Aguri kinnitusel on tema vaieldamatuks kireks ja kutsumuseks seismine konkurentsivõimelise ja hea hariduse eest Eestis.

Hendrik Agur liitus Isamaaga (tollal IRL) 27. jaanuaril 2011. Ta kandideeris Isamaa eest kahtedel riigikogu ja kahtedel kohalike omavalitsuste volikogude valimistel.

Viimastel riigikogu valimistel märtsis 2015 kandideeris Agur Tallinna Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita ringkonnas ning sai 336 häält. 2011. aasta riigikogu valimistel kandideeris Agur Järva- ja Viljandimaal ning sai 209 häält.

Kohalike omavalitsuste volikogude valimistest on Agur osa võtnud samuti kahel korral. 2013. aasta kohalikel valimistel sai ta Tallinnas Haaberstis 708 häält. Viimastel, 2017. aasta kohalikel valimistel Põhja-Tallinnas kandideerides sai Agur 384 häält.

Aguri uus poliitiline valik ehk Eesti 200 on poliitiline liikumine, mis sai alguse kuue inimese manifestist, mis avaldati tänavu mai alguses. Liikumise põhieesmärk on kutsuda üles inimesi vaatama poliitilisi teemasid pikemas perspektiivis, kui seda on üks valimistsükkel.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: