Trump kritiseeris taas USA justiitsministrit

USA president Donald Trump ja justiitsminister Jeff Sessions.
USA president Donald Trump ja justiitsminister Jeff Sessions. Autor/allikas: Saul Loeb, Nicholas Kamm/AFP Photo/Scanpix

USA president Donald Trump kritiseeris kolmapäeval taas justiitsminister Jeff Sessionsit.

"Mul ei ole justiitsministrit. See on väga kurb," ütles Trump veebilehele Hill.TV antud intervjuus.

"Mul on nii kurb Jeff Sessionsi pärast, sest tema tuli minu juurde. Ta oli esimene senaator, kes mind avalikult toetama asus. Ning ta tahtis saada justiitsministriks ja ma ei näinud seda," ütles Trump.

President kritiseeris justiitsministrit taas enda taandamise eest juurdlusest Trumpi valimiskampaania ja Venemaa võimaliku kokkumängu üle 2016. aasta presidendivalimistel.

"Ma ei ole piiri küsimuses õnnelik, ma ei ole mitme asja üle õnnelik, mitte ainult selle. Tuleb välja, et ei pidanud ennast taandama," ütles Trump. "FBI teatas varsti pärast seda, et selleks puudus igasugune põhjus. Juhtunu on väga kurb." 

Sessions šokeeris Trumpi 2017. aasta 2. märtsil teadaandega, et ta taandab ennast järelevalverollist Venemaa juurdluse üle, põhjendades seda asjaoluga, et oli ise Trumpi valimiskampaania liige. Justiitsministri otsuse järel teostab uurimise üle järelevalvet tema asetäitja, asejustiitsminister Rod Rosenstein.

Trump on nimetanud eriprokurör Robert Muelleri juurdlust Venemaa sekkumise üle USA häbiplekiks.

"See on kohutav olukord ja justiitsminister Jeff Sessions peaks peatama selle korrumpeerunud nõiajahi, enne kui see määrib meie riiki veelgi rohkem," ütles Trump augustis.

Trump peab nõiajahiks juurdlust, mis uurib tema kampaaniameeskonna võimalikku kokkumängu Venemaaga ja õigusemõistmise takistamist. Ta on korduvalt nõudnud selle lõpetamist ja väitnud, et Mueller on mehitanud oma meeskonna demokraatide ja nende pooldajatega.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: