Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Perekooli portaali pidav ühing sai mullu 60 000 eurot reklaamitulu

Osa Perekooli foorumis esmaspäeva hommikul käsitletavatest teemadest.
Osa Perekooli foorumis esmaspäeva hommikul käsitletavatest teemadest. Autor/allikas: kuvatõmmis

Mõnitavate anonüümsete kommentaaride poolest tuntud Perekooli foorumit pidav Eesti Ämmaemandate Ühing (EÄÜ) sai eelmisel aastal ettevõtlusest ligi 60 000 eurot tulu.

Ühingus oli eelmise aasta lõpu seisuga 339 liiget, kellest 30 olid üliõpilased. EÄÜ majandusaasta aruande kohaselt tuli töötavatel ämmaemandatel liikmemaksuna tasuda kaheksa eurot kuus, kuid tudengitele, pensionäridele ja lapsepuhkusele olijatele võimaldati soodsamat tasu.

Kokku laekus ühingule liikmemaksudest ligi 26 000 eurot ja annetustest 3600 eurot. Kõige enam tulu tuli aga ettevõtlusest - 59 897 eurot. Kokku oli tulude summa 99 000 eurot ja aasta tulem oli ligi 6900 eurot.

Ämmaemandad põhjendavad Perekooli portaali pidamist eesmärgiga suurendada kogukonna teadlikkust ja muuta ajakohast infot kättesaadavaks. See keskkond on ühingu teatel suunatud lapseootel ja lastega peredele.

Paraku on portaal eelkõige tuntud hoopis solvavate kommentaaride poolest, mida anonüümsete kasutajate sulest lendab kõikvõimalikel teemadel ning paljude avaliku elu tegelaste suunas. Esmaspäevane Eesti Päevaleht kirjutas, kuidas näitleja Marika Korolev kaebas teda mõnitanud anonüümsed kommentaatorid kohtusse ja võitis.

2015. aastal kajastas Perekoolis levinud õelutsemist "Pealtnägija". Saade küsis toona, et kui reklaamimüük on ämmaemandate suurim tuluallikas, kas nad on üldse huvitatud selle puhastamisest.

Perekooli portaalil on majandusaasta aruande järgi ainuüksi registreeritud kasutajaid 47 000, unikaalseid külastusi oli veebilehel ligi 105 000 ja erinevate lehtede külastusi üle miljoni.

Portaali meeskonnas oli eelmise aasta esimesel poolel kaks palgatöötajat, aasta teises pooles aga üks töötaja.

Perekool.ee reklaampinna müügist saadava rahaga kaetakse lisaks keskkonna arendus- ja halduskuludele ka osa ämmaemandate ühingu üldkuludest. Reklaami müüb portaal SmartAD OÜ ja TV3 AS-i vahendusel.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: