Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Marika Korolev pani anonüümsed mõnitajad oma sõnade eest vastutama

{{1538367600000 | amCalendar}}
Foto: PM/Scanpix

Näitleja Marika Korolev kaebas teda ämmaemandate ühingu portaalis Perekool mõnitanud anonüümsed kommentaatorid kohtusse ja võitis.

Korolev nõudis Perekoolilt välja teda solvanud kommentatorite IP-aadressid ning nõudis kohtus neilt moraalse kahju hüvitamist, millega kohus ka nõustus, kirjutab Eesti Päevaleht.

Korolev ütles lehele, et teda üllatas kõige enam see, kes olid need isikud, kes teda kõige labasemal moel avalikult alandasid ja mõnitasid.

Selgus, et kõige räigemate kommentaaride autorid olid kõrgharitud, heal järjel ja hea töökohaga inimesed.

"Näiteks tuli õelaid kommentaare isegi ühest notaribüroost, kus peaksid töötama igati viisakad, delikaatsed ja tugeva moraalikoodeksiga kodanikud. Samuti daam, kes oli Tartu linna palgal, teadis enda arvates vägagi täpselt minu eraelu nüansse. Ja üks televisioonist tuntud härrasmehest mälumängur, kelle laia silmaringi ja teadmiste hulka seni olin lugupidavalt jälginud, oli väga aldis keelt peksma," nentis Korolev.

Kõigepealt üritas Korolev solvajatega advokaadi abil kohtuväliselt kokkuleppele jõuda ning mõni nõustus ja maksis, mõni ignoreeris, kuid lõpuks tuli maksta ka ignoreerijatel, sest kohus mõistis hüvitise ikkagi välja.

Nii pidi üks solvaja Korolevile maksma kokku 3200 eurot.

Korolevi esindaja sõnul nõuti hüvitist otsestelt solvajatelt, kuid pole välistatud ka hüvitise nõudmine Perekooli haldavalt Eesti Ämmaemandate Ühing MTÜ-lt.

"Meie eesmärk oli võtta vastutusele inimesed, kes kasutasid platvormi, mitte platvormi nende kätte andnud MTÜ-d," ütles Korolevi kohtus esindanud advokaat Robert Sarv.

"Ringvaatele" antud intervjuus ütles Sarv, et päris süüdimatult ei saa internetis oma arvamust avaldada.

"Ma loodan, et ühiskonnas tekib arusaam, et päris süüdimatult ei ole võimalik internetis oma arvamust avaldada ja et virtuaalmaailm ei erine tegelikult mitte millegi poolest sellest, kui sa lähed Vabaduse väljakule ja hakkad seal oma arvamust avaldama. Need on tegelikult täpselt ühesugused kohad, sest see, mida sa ütled ja kes sa oled, jääb ja seda on võimalik lõppastmes ikkagi tuvastada," rääkis ta.

Sarv ei soostunud avaldama nende inimeste nime, kellega Korolev sõlmis kohtuvälise kokkuleppe.

"Nende privaatsust, kellega sõlmisime kohtuvälise kokkuleppe, me austame, sest leppisime nii kokku ja nende nime me välja ei ütle. Ülejäänud, see üks inimene, neljas - tema on leitav kohtulahendite registrist. Kes tahab see otsib," ütles Sarv.

Toimetaja: Marek Kuul, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: